SaBaT News

 • Muži vs. Olympia Blansko: další cenné vítězství v nadstavbě o EXL

  Druhý víkend nadstavbové části se SaBaT utkal s Olympií Blansko.

 • Z prvního turnaje Ligy kadetek veze SaBaT cenný bronz

  Po dlouhé koronavirové pauze začala konečně o první víkendu v srpnu Liga kadetek. V  Roudnici nad Labem se sešly divize Východ i Západ. Pro naše kadetky to byl prubířský kámen. Hráčky i trenéři doufali v medaili, ale otázka byla, jak to bude z formou hráček po červencových táborech, chatách a chalupách. Holky nakonec turnaj zvládly  na výbornou až na závěr semifinále s Ledenicema. Třetí místo je určitě pro holky velký úspěch. Po loňské sezóně se spoustou prohraných zápasů to byla odměna za tréninkovou píli od dubna do června.
  Na turnaj se přihlásilo 6 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. 

  A: Piranhas Beroun, SaBaT Praha, Joudrs Praha,   B: Kotlářka Praha, Trnava Panthers a Žraloci Ledenice.
  Jak to viděly a prožívaly hráčky se dozvíte v následujícím článku.

 • Muži vs. Technika: SaBaT si odváží 2 vítězství z Kraví Hory!

  Tento víkend začala nadstavbová část, ve které se SaBaT bude snažit uhájit EXL příslušnost i pro příští rok. Hned na úvod nám los přisoudil zřejmě nejtěžšího soupeře, a to brněnskou Techniku. Ta má za sebou vydařenou základní část a postup do Top6 jí unikl jen o vlásek.

 • Juniorky naskočily do sezóny úspěšně

  Po zrušeném 1. turnaji na domácí půdě vyrazil tým juniorek na hřiště dalšího pražského týmu a to Spectra, kde se postavil proti týmům SK Kotlářka Praha, Žraloci Ledenice, Hluboká B&S club a domácím Spectrum Praha.

 • Muži vs. Olympia Blansko a Arrows Ostrava: druhá výhra v letošní sezóně

  Po středečním zápase s Tempem nás čekal nabitý víkend s dvěma zápasy proti Olympii Blansko a jedním proti Arrows Ostrava.

První homerun sezony

První homerun sezony

Kristýna Sajdlová byla letos vybrána do širší nominace reprezentace ČR U22. V širším výběru byla již před lety a letošní pálkařská forma naznačila, že by letos mohla být pro reprezentační tým oporou.  Na Poháru ČSA odpálila první letošní „sabaťácký“ homerun. Krátce poté Kristýnu vyzpovídal Honza Měřička.

První homerun – hned na začátku sezóny. To je opravdu skvělý začátek!

Bude to znít jako klišé, ale opravdu jsem nevěřila, že hned v druhém zápase sezóny bych mohla odpálit až za plot.Je to trochu úsměvné, protože při samotném odpalu jsem neměla nejmenší tušení, že míč doletí až za plot. Cítila jsem, že je to dlouhý odpal a říkala jsem si, že tak dvojmeťák až trojmeťák by to mohl být, proto jsem sprintovala na jedničku a až za ní jsem se podívala a všimla si, že míč mizí za plotem. Byl to skvělý pocit.

Jsi ve výběru reprezentace U22, co to pro tebe znamená?
Moc mě to těší a zároveň si toho velmi vážím. Avšak v širších nominacích jsem byla už několikrát, ať už v juniorské, nebo právě v U22 a nikdy jsem se do konečného výběru nedostala. Troufám si tvrdit, že letos je to má poslední šance se do reprezentace dostat, budu se tedy snažit pro to udělat maximum.

A-tým si letos naložil tréninky navíc. Tréninku pálky se věnoval ve speciální pálkařské „tělocvičně“ JTs Gym. Jak vidíš letošní pálkařskou formu týmu?

Pálku jsme trénovaly často, jak na normálních trénincích, tak i na těch navíc v JTs. Přesto si myslím, že jsme to na Poháru moc nedokázaly prodat. Určitě to bude tím, že to byl první turnaj venku, ale je to pro nás zároveň znamení, že musíme makat dál. Nesmíme si říkat, že tohle je nadhazovačka repre a že se na ní nedá odpálit. Musíme si vzpomenout na minulou sezónu v druhé lize, kdy nám bylo jedno, na jakou nadhazovačku jsme zrovna stály a nedělalo nám problém, nadělit spoustě soupeřům rozdíl. Po tomhle všem nám to rozhodně půjde.

Jaké jsou tvé cíle, abys byla na podzim se sebou spokojená?

Samozřejmě chci týmu co nejvíce pomoct k tomu, aby se dostal do playoff a pak se umístil tak vysoko, jak jen to půjde. Kdyby k tomu vyšla ta reprezentace, spokojená bych rozhodně byla.

Pokud chcete vidět, jak na výkony Kristýna navážou její spoluhráčky ze ženského A-týmu, přijďte o víkendu do areálu v Praze-Troji.

--jm-

alt