SaBaT News

 • PF 2021

  Zdraví a zdravý rozum kolem, štěstí a štěstí ve hře a dobré lidi ve vaší blízkosti...

 • Žákyně v sezóně 2020

  Asi je zbytečné rozepisovat se o všech věcech, které dění v tomto roce nejen v softballovém světě ovlivnily, jsou všem, kdo nespadli minulý týden z Marsu, dobře známé.
  Jakým způsobem se tedy dotkly žákyň SaBaTu? Pro letošní rok byla původně plánována naše účast v Superlize žákyň, s ohledem na nejistotu v plánování a otázky okolo možnosti dát vždy dohromady konkurenceschopné družstvo byla nakonec přihláška podána do Ligy žákyň, která byla z hlediska povinné účasti a koneckonců i šancí na úspěch mnohem přívětivější.

 • Kadetky na FINAL FOUR uhrály stříbro

  V sobotu 10. 10. 2020 se v Řepích sešly nejlepší 4 nejlepší týmy z divizí Ligy kadetek. Tentokrát bez diváků a fandících rodičů. Na turnaj také přijely přijely Storms Řepy, Žraloci Ledenice a SK Sever Brno. Hrálo se za deštivého počasí skoro celý den.
  Jak to vypadalo z pohledu hráček.

 • Mistrovství ČR Juniorek

  MČR byl poslední hrací víkend, kde jsme jako tým juniorek měly šanci ukázat, co v nás je. Proto jsme vyrazily už v pátek na hřiště Joudrs, kde se celé MČR konalo.

 • FINÁLOVÝ TURNAJ JUNIOREK

  Poslední hrací víkend 18.-20. září jsme strávily na hřišti, usilující o postup do nejvyšší soutěže.
  Naše snahy začali již v pátek večer, kdy jsme nastoupily v Radotíně proti našemu nejtěžšímu soupeři Kotlářce. I přes veškeré snažení a 120% nasazení se nám nepodařilo holky z Kotlajdy porazit.

První homerun sezony

První homerun sezony

Kristýna Sajdlová byla letos vybrána do širší nominace reprezentace ČR U22. V širším výběru byla již před lety a letošní pálkařská forma naznačila, že by letos mohla být pro reprezentační tým oporou.  Na Poháru ČSA odpálila první letošní „sabaťácký“ homerun. Krátce poté Kristýnu vyzpovídal Honza Měřička.

První homerun – hned na začátku sezóny. To je opravdu skvělý začátek!

Bude to znít jako klišé, ale opravdu jsem nevěřila, že hned v druhém zápase sezóny bych mohla odpálit až za plot.Je to trochu úsměvné, protože při samotném odpalu jsem neměla nejmenší tušení, že míč doletí až za plot. Cítila jsem, že je to dlouhý odpal a říkala jsem si, že tak dvojmeťák až trojmeťák by to mohl být, proto jsem sprintovala na jedničku a až za ní jsem se podívala a všimla si, že míč mizí za plotem. Byl to skvělý pocit.

Jsi ve výběru reprezentace U22, co to pro tebe znamená?
Moc mě to těší a zároveň si toho velmi vážím. Avšak v širších nominacích jsem byla už několikrát, ať už v juniorské, nebo právě v U22 a nikdy jsem se do konečného výběru nedostala. Troufám si tvrdit, že letos je to má poslední šance se do reprezentace dostat, budu se tedy snažit pro to udělat maximum.

A-tým si letos naložil tréninky navíc. Tréninku pálky se věnoval ve speciální pálkařské „tělocvičně“ JTs Gym. Jak vidíš letošní pálkařskou formu týmu?

Pálku jsme trénovaly často, jak na normálních trénincích, tak i na těch navíc v JTs. Přesto si myslím, že jsme to na Poháru moc nedokázaly prodat. Určitě to bude tím, že to byl první turnaj venku, ale je to pro nás zároveň znamení, že musíme makat dál. Nesmíme si říkat, že tohle je nadhazovačka repre a že se na ní nedá odpálit. Musíme si vzpomenout na minulou sezónu v druhé lize, kdy nám bylo jedno, na jakou nadhazovačku jsme zrovna stály a nedělalo nám problém, nadělit spoustě soupeřům rozdíl. Po tomhle všem nám to rozhodně půjde.

Jaké jsou tvé cíle, abys byla na podzim se sebou spokojená?

Samozřejmě chci týmu co nejvíce pomoct k tomu, aby se dostal do playoff a pak se umístil tak vysoko, jak jen to půjde. Kdyby k tomu vyšla ta reprezentace, spokojená bych rozhodně byla.

Pokud chcete vidět, jak na výkony Kristýna navážou její spoluhráčky ze ženského A-týmu, přijďte o víkendu do areálu v Praze-Troji.

--jm-

alt