SaBaT News

 • Muži vs. Olympia Blansko: další cenné vítězství v nadstavbě o EXL

  Druhý víkend nadstavbové části se SaBaT utkal s Olympií Blansko.

 • Z prvního turnaje Ligy kadetek veze SaBaT cenný bronz

  Po dlouhé koronavirové pauze začala konečně o první víkendu v srpnu Liga kadetek. V  Roudnici nad Labem se sešly divize Východ i Západ. Pro naše kadetky to byl prubířský kámen. Hráčky i trenéři doufali v medaili, ale otázka byla, jak to bude z formou hráček po červencových táborech, chatách a chalupách. Holky nakonec turnaj zvládly  na výbornou až na závěr semifinále s Ledenicema. Třetí místo je určitě pro holky velký úspěch. Po loňské sezóně se spoustou prohraných zápasů to byla odměna za tréninkovou píli od dubna do června.
  Na turnaj se přihlásilo 6 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. 

  A: Piranhas Beroun, SaBaT Praha, Joudrs Praha,   B: Kotlářka Praha, Trnava Panthers a Žraloci Ledenice.
  Jak to viděly a prožívaly hráčky se dozvíte v následujícím článku.

 • Muži vs. Technika: SaBaT si odváží 2 vítězství z Kraví Hory!

  Tento víkend začala nadstavbová část, ve které se SaBaT bude snažit uhájit EXL příslušnost i pro příští rok. Hned na úvod nám los přisoudil zřejmě nejtěžšího soupeře, a to brněnskou Techniku. Ta má za sebou vydařenou základní část a postup do Top6 jí unikl jen o vlásek.

 • Juniorky naskočily do sezóny úspěšně

  Po zrušeném 1. turnaji na domácí půdě vyrazil tým juniorek na hřiště dalšího pražského týmu a to Spectra, kde se postavil proti týmům SK Kotlářka Praha, Žraloci Ledenice, Hluboká B&S club a domácím Spectrum Praha.

 • Muži vs. Olympia Blansko a Arrows Ostrava: druhá výhra v letošní sezóně

  Po středečním zápase s Tempem nás čekal nabitý víkend s dvěma zápasy proti Olympii Blansko a jedním proti Arrows Ostrava.

Skvělý závěr víkendu pro elitní týmy a první vítězství v Interligách

Skvělý závěr víkendu pro elitní týmy a první vítězství v Interligách

V uplynulém týdnu se představila téměř všechny naše družstva a vylepšily celkovou bilanci SaBaTu v letošním ročníku baseballových i softbalových soutěží.

Ačko stoprocentní ve Frýdku-Místku

Baseballisté ve třetím kole opět zabodovali naplno a ze severu Moravy si odvážejí vítězství: Klasik porazili 3:1 a 10:3. První zápas v režii Štěpána Dupala na kopci – odházel 7inn, 11SO 2BB a soupeři dovolil pouhé 2 odpaly. Ve skvělé formě pálí Šimon Peřina (4/4, dosavadní BA po 6 zápasech neuvěřitelných .714!!!). Ve druhém zápase se k Šimonovi v útoku přidali i ostatní hráči a díky trpělivosti na pálce a hitům s běžci ve skórovacích pozicích nepřipustili žádné drama. Po třech týdnech má SaBaT bilanci 4 W : 2 L. O víkendu čeká Áčko double pod reflektory v Blansku.

muzia 4clanek

Další trojský homerun...

...a zejména oboustranně kvalitní výkony mohli diváci vidět v zápasech softbalové extraligy, kde naše ženy hostily soupeře z Ledenic a z Řep. Áčko-vstup do Extraligy vyšel velmi dobře. V sobotu s Ledenicemi v 1. zápase prohrály smolně až v tie-breaku 1:2, ale ve druhém jsme trpělivou hrou v závěru strhly vedení na svoji stranu-8:5. S velkou chutí jsme hrály i v mrazivé neděli a zaskočily tak soupeřky ze Storms. Díky postupnému tlaku soupeřky zdolaly 5:1. Druhý zápas zpestřený sněhovou přeháňkou lépe vyšel hostům, náladu po výsledku 2:9, alespoň částečně spravil další letošní homerun – tentokrát v podání Jitky Horové.

zenya 4clanek

Ženská rezerva s chladnokrevným double

Jen devět bojovnic softbalového B-týmu se vydalo dobýt Brno. Nejtěžším soupeřem se nakonec ukázala zasněžená Vysočina – v obou zápasech proti brněnským Dračicím si hráčky pohlídaly vývoj zápasu a zaslouženě si připsaly vítězství 22:11 a 18:8. Našim se dařilo zejména na pálce, drobná zaváhání v obraně způsobené nerozehraností týmu soupeřky potrestat nedokázaly.

Mužské B-čko z prohry s Raky nevycouvalo

Ve třetím zápase Severozápadního přeboru mužská baseballová rezerva podlehla zkušenějším Rakům z Rakovníka 3:11. Hosté vystřídali na kopci tři typy nadhazovačů, kteří dokonale zmařili pálkařské ambice trojských (11 K). Kvalitní výkon podali naši nadhazovači, s bezzubým útokem jsme ale na víc než tři body nedosáhli. Pošramocenou pověst může B-tým napravit v pikantním souboji s ambiciózními Fulleros ve středu od 17:30 v pražském Eagles Parku.

5 vítězství za víkend pro kadetky

S úctyhodnou bilancí 5 W a jen jedné prohry odehrály své turnaje softballové kadetky. Trojské hráčky podlehly pouze Snails Kunovice (7:11), dalším soupeřkám v „čarodějnickém týdnu“ pouze nadělovaly. Na nadhozu kouzlila zejména Majda Kavanová, přidaly se i další hráčky na pálce. Další výsledky SaBaTu: Spectrum 9:5, Radotín 11:6, Cats Brno 10:4, Joudrs B 4:3 a Kotlářka 10:1.

kadetky 4clanek

U15 vezou 4 místo z Hluboké

Tým baseballových kadetů U15 vyjel v uplynulém víkendu na první interligový turnaj do Hluboké nad Vltavou. Turnaj byl obsazen kvalitně 6 týmy, přijeli Eagles Praha, Arrows Ostrava, Kotlářka Praha, Patriots Liberec, místní Hluboká a my. SaBaT se ve skupině utkal s Kotlářkou a Arrows a po porhře 10:12 s Pražany a vítězství 12:5 nad Arrows nastoupil náš nově utvořený tým proti Eagles v boji o bronz. V něm se nepodařilo najít recept na skvěle házejícího Michala Kohouta a po prohře 1:7 si SaBaT z jihu Čech odváží 4. místo. Příjemným překvapením byly výkony debutantů na kopci – Vítka Heluse a Kuby Krauseho.

U11 doma pátí

Interliga 2016 odstartovala turnajem na domácím hřišti. Pod Trojským mostem se sjelo 7 týmů, vyjma tradičních soupeřů z přeboru i Sokol Hluboká a Blesk Jablonec. Naše „jedenáctky“ si vylosovaly tu těžší skupinu, z níž se na konci rekrutovali oba finalisté – Kotlářka a Eagles. Po porážkách 7:17 a 1:19 si naši žáci napravili chuť v posledním sobotním utkání proti Jablonci vítězstvím 15:5. V mrazivém nedělním souboji o 5. příčku pak po soustředěném výkonu zdolali Hlubokou 12:6 a ukončili tak turnaj s bilancí 2:2. Vyjma tradičních opor se dobře uvedli i další – nadhazovači debutanti Petr Žďárský a Jan Fejt, příjemně překvapil i nováček Štěpán Vojtěch (OF).

u11 4clanek

Nejmladší sbírají vítězství

Z týmů U9 i U7 pod vedením Heleny Vavrušové a Mariany Hačecké se stávají spolehliví sběrači bodů do tabulky. Přesto, že v těchto kategoriích není výsledek nejdůležitějším ukazatelem, je příjemné vidět, že naši hráči a hráčky dokážou být svým vrstevníkům z Prahy vyrovnaným soupeřem. V uplynulém týdnu navíc zazářili proti týmům, které zůstaly nad síly jejich starším spoluhráčům: Eagles a Kotlářce. U7 i U9 odehrály své dvojzápasy s bilancí 1:1: nejmladší proti Eagles (10:15 a 10:7), U9 proti Kotlářce 6:8 a 14:3. Blahopřejeme!

Další info z našich zápasů sledujte na facebooku.

--ms--