Baseball

U15 Interliga - Hluboká nad Vltavou

Tým kadetů U15 vyjel v uplynulém víkendu na první interligový turnaj do Hluboké nad Vltavou. Turnaj byl obsazen kvalitně 6 týmy, přijeli Eagles Praha, Arrows Ostrava, Kotlářka Praha, Patriots Liberec, místní Hluboká a my. Rozpis nám přisoudil skupinu s Kotlářkou a Arrows. Jelikož je náš tým v kategorii nový a zápas jsme dosud odehráli jen jeden, tak pro nás byli všichni soupeři neznámou.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Kotlářce Praha. Na kopci dostal důvěru Kryštof Hasal. Kryštof neházel optimálně, ale i to k začátku sezony patří. Z první směny odcházíme s dvěma obdrženými body. Ve druhé směně, kterou dohazoval nový hráč Sabatu Elijah Burns, jsme bohužel obdrželi dalších osm bodů. Kotlářka měla velmi silný lineup, který se byl schopen prosazovat od prvního po devátého pálkaře, což v kombinaci s metami zdarma vyústilo v tolik bodů. Za Kotlářku nadhazoval David Komorous, který nám za dvě směny nedovolil mnoho, pouze dva hity a jeden bod. Ve třetí směně dostáváme další dva body a navíc se bohužel zranil Elijah, na kopec tak musel narychlo Kuba Krause. Výzvy se nezalekl a dohazuje bez bodu. Do čtvrté směny Kotlářka prostřídala a my se začínáme prosazovat. Po několika metách zdarma, které jsme proložili povedenými odpaly, se nám podařilo stáhnout náskok Kotlářky na pouhé dva body. Konečný výsledek 10:12 je k nám až příliš přívětivý, celý zápas jsme tahali za kratší konec a tlak v útoku jsme vyvinuli až na samém konci proti prostřídané sestavě.

Odpoledne jsme hráli proti ostravským Arrows. Startujícím nadhazovačem byl Mikuláš Hanuš, který zaházel dvě směny, ve kterých povoluje ostravským dva body. My na pálce proti nadhazovači Michalovi Andraškovi předvádíme pravý opak prvního zápasu, trpělivě čekáme na nabídku dobrého nadhozu, obsazujeme mety, využíváme zaváhání soupeře a ve dvou směnách nadělujeme hned 12 bodů. Poslední směnu za nás dohazuje další nováček na nadhazovacím kopci, Vítek Helus. I přes boj s kontrolou, kdy daroval tři mety zdarma a obdržel tři body, se dokázal vrátit a strikeoutem zavírá směnu. Na pálce skóre korigujeme dalším doběhem a vítězíme tak 12:5.

V neděli nás čekal zápas o třetí místo proti Eagles. Nadhazovat začal opět Mikuláš Hanuš a dvě směny odházel velmi kvalitně, útok zelených se prosadil pouze jednou a zaznamenal stejný počet hitů. My jsme měli velký problém prosazovat se proti taktéž výborně házejícímu Michalovi Kohoutovi z Eagles a za dvě směny dobíháme také pro jeden bod. Protože jsme se rozhodli na interlize nejít za výsledkem „za každou cenu“, ale pokusit se rozšířit naši baterii nadhazovačů, posíláme na kopec Kubu Krauseho, který si předchozí den zažil premiéru. Kuba nezačíná vůbec špatně, bohužel není podpořen obranou, a Kuba Krause následně daruje několik met zdarma, které znamenají odskočení soupeře. Směnu dohazuje Ondřej Hrdlička, který zastavuje útok Eagles. Na pálce jsme bohužel nadále bezzubí a na mety se dostáváme pouze sporadicky, a to na mety zdarma.
Konečné skóre je 7:1 pro Eagles.

Jednalo se o naše první zápasy na velkém hřišti, před turnajem jsme odehráli pouze jeden zápas. S ohledem na to hodnotíme turnaj pozitivně. Na kopci se představili noví nadhazovači, velké zlepšení ukázal Štěpán Veleta na postu catchera, velmi příjemně překvapili někteří pálkaři.
Turnaj dále potvrdil jak moc důležité je házet striky, dostávat pálkaře pod tlak a nenechat jim luxus v přehnaném vybírání nadhozů. Jak je důležité komunikovat v obraně a jak je důležité zahrát rutinní míče a postavit se za svého nadhazovače, nic nevypouštět.

Realizační tým: Jiří Tůma, Matouš Procházka a Honza Hrdlička.
Hráči: Ondřej Hrdlička, Ondřej Šimšík, David Šléz, Gino Vezsprémi, Vítek Helus, Jakub Krause, Kryštof Hasal, Kryštof Kavan, Elijah Burns, Mikuláš Hanuš, Štěpán Veleta, Lukáš Bubínek, Eduard Nosek, Jakub Žára.

 

--mp--

Vytisknout E-mail