Baseball

Cenné vítězství z Blanska a stoprocentní U15ky!

Cenné vítězství z Blanska a stoprocentní U15ky!

Mužské „áčko“ vybojovalo důležité vítězství proti ambicióznímu Blansku a kadeti zatím stoprocentní, tak by se daly charakterizovat nejsvětlejší momenty uplynulého herního týdne hráček a hráčů SaBaTu. Softballové „béčko“ navíc ukončilo víkend s bilancí 2:2 proti silné Čechii – úspěšná sezóna trojského týmu tak stále pokračuje…

Antické derby nerozhodně

4. kolo 1. Ligy baseballu svedlo dohromady dva „antické“ týmy: domácí Olympii Blansko a hosty z Troje. Kvůli rozvojovému programu ČBA se zápasy hrály s posunutým začátkem – od 16:00 a odveta pod reflektory od 19:00. Lépe pro trojské dopadl ten první: s tradiční oporou Štěpánem Dupalem na nadhozu (7 INN, 8 SO, W) a soustředěnou pálkařskou podporou jsme šli brzy do vedení a i když se v polovině zápasu útok zadrhl, díky pozorné obraně jsme těsný náskok 3:2 ubránili až do konce (Kryštof Dupal - S). Chladné počasí večerního zápasu přálo více domácím – i když se nám v 5. inn povedlo stáhnout náskok Olympie na 2 body, soupeř okamžitě kontroval a vítězství si domácí nadhazovač Jiří Hrubý už vzít nenechal. V dosavadním průběhu ligy jsme ale pořád na 4. místě, nejbližší zápas čeká „áčko“ v neděli 15. května v Chocni.

 

Softbalistky proti Joudrs bez vítězství

Extraliga ženměla na programu jen jeden hrací den, zato velmi těžký. V sobotu jsme odehráli 2 zápasy s Joudrs. Byli jsme sice důstojným soupeřem, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. V prvním zápase naše hráčky nedokázaly bodovat a domácím podlehly 0:4. „Do druhého zápasu jsme vlétly bez respektu a vynutily si několik chyb, díky čemuž jsme se ujaly rychlého vedení 2:0,“ popisuje vývoj zápasu Petra Malá. V páté směně měly „Sabaťáčky“ šanci ještě navýšit, bohužel ze situace 1. a 2. meta obsazená, bez autu, nedokázaly vytěžit žádný doběh. „Dopustily jsme se však několika taktických či běžeckých chyb a vzápětí bohužel i obranných. A to takovýto soupeř umí trestat,“ zhodnotila vývoj odvety trenérka. Soupeř otočil skóre, které jsme pak již jen korigovali na 6:3.

 

Čarodějnice na SaBaTu s remízou

Hráčky B-týmu SaBaTu nenechaly nikoho na pochybách, že Čarodějnice jsou jejich den. Po vítězství 11:10 a 3:1 a dvou prohrách 4:8 a 1:5 pokazily náladu soupeřkám z favorizované ex-extraligové Čechie, které se netají ambicemi vrátit se po roce zpět mezi elitu. Zejména v prvním sobotním zápase ukázaly bojovného ducha a zápas otočily v poslední směně, kdy nadělily soupeřkám 4 body a zvítězily. V neděli oba zápasy skvěle odházela Petra Malá – v prvním, vítězném, kromě silného útoku nezaváhala ani obrana, ve druhém se bohužel naše hráčky nedokázaly „chytnout“ po změně soupeřovy nadhazovačky. Příjemným překvapením víkendu byl výkon Anny Stránské – věkem ještě juniorka.

Baseballové U15: od vítězství k vítězství

Tým kadetů se v sobotním dvojzápase postavil Hluboké nad Vltavou. Pro početnou marodku a omluvenky se na hřišti sešlo pouze bohužel jen 11 hráčů schopných hry. V prvním zápase kontrolujeme hru a i přes občasné chyby v poli soupeři moc nedovolujeme, na pálce trpělivě čekáme a vše končí vítězstvím 11:7. V druhém zápase se vedení přelévá z jedné strany na druhou každou směnu, startující nadhazovači obou týmů bojují s kontrolou a do poslední směny se jde za stavu 10:10. Právě v poslední směně se zápas zlomil, kdy jsme kombinací met zdarma a několika tvrdých hitů doběhli pro neuvěřitelných 15 bodů a vyhráli 25:10.

Pozitivním momentem víkendu jsou jednoznačně zlepšující se výkony nového catchera Štěpána Velety, který spolehlivě odchytal oba zápasy a připsal si i první chycenou krádež na velkém hřišti!

Baseball U13

Tým U13 minulý týden odehrálo hned dva zápasy. Nemocemi oslabený kádr se postavil těžkým soupeřům jen s pár nadhazovači. V pondělí proti Eagles Praha zápas odházeli Jiří Divecký a Vincent Nováček. Bohužel oba nadhazovači bojovali s házením striků, ani pole nedokázalo pomoci nadhazovačům dříve utéct z obrany. Nedařilo se ani na pálce, což v konečném součtu znamenalo vysokou prohru 0:19. V úterý jsme nastoupili proti Kotlářce. Zápas slušně odházeli Tonda Veleta a Liam Murphy. I na pálce se nám více dařilo, a dokázali jsme udělat hodně bodů – o lepší výsledek nás připravily chyby v poli. Na vítězství to ale tentokrát stačilo, a tak jsme se v závěru mohli radovat z letošní první výhry 12:9.

Baseball U11: zaváhání proti Lounům

Po loňských zkušenostech neměly Louny představovat pro naše hráče obtížnou překážku – a první změna prvního víkendového zápasu to i potvrzovala. Bohužel naši nadhazovači velmi brzy přestali trefovat přísnou strikezónu domácího sudího a nehezký zápas skončil jasným vítězstvím domácích 20:3. Odveta byla zápasem dvou rozdílných polovin – v té první jsme i díky skvělému nadhozu Matyáše Hasala soupeře k ničemu nepustili, ve druhé se karta obrátila. Naši hráči se ale nezalekli a zápas dovedli třemi body v dohrávce poslední změny k vítězství 15:14. Pochvalu si zaslouží celý tým – za bojovnost a chuť hrát baseball, navzdory nepříznivému vývoji zápasu.

Žákyně

Extraliga žákyň měla na programu 2. turnaj, který se hrál rovněž na Joudrs. Naše naděje opět předvedly několik povedených akcí a sehrály 2 vyrovnané zápasy, s Trutnovem a s Joudrs, na vítězství však tentokrát nedosáhly. Výsledky zde však nejsou nejdůležitější. Ve srovnání se soupeři v trojském dresu nastupuje velké množství nováčků, kteří se teprve učí principy hry. Příští turnaj čeká mladé softbalistky v Ostravě.

U9 sympatický výkon tentokrát na vítězství nestačil

Coachpitchový tým svedl los proti favorizovaným Eagles. Na domácím hřišti, po bojovném výkonu ale „Sabaťáci“ tahali za kratší konec: prohráli 5:8 a 3:11. V pátek 6. května nastoupí naše U9 pod Trojským mostem proti Kotlářce, s níž máme v sezoně zatím vyrovnanou bilanci 1:1.

--ms--

Vytisknout E-mail