Baseball

U15 - Krátké ohlédnutí za rokem 2016 před jarní sezonou

Z pohledu fanoušků i výsledků nebyla sezona 2016 úspěšná, zvláště v porovnání s předchozími dvěma lety. V Pražském přeboru jsme sice v dlouhodobé části skončili druzí, ale tuto pozici jsme nedokázali potvrdit v semifinále pražského přeboru U15 proti Eagles a na zápasy jsme prohráli 1:2 v tiebreaku rozhodujícího třetího utkání poté, co náš rozdílový postupový bod ještě v „základní hrací době“ byl bohužel těsně aut na domácí metě...

K termínům zápasů utkání o bronz se náš soupeř ani nevyjádřil a nakonec jsme tedy asi skončili třetí bez boje. Následné špatné počasí nedovolilo odehrát ani plánovaná utkání podzimního poháru a tak jsme se se sezonou rozloučili až v polovině října vítězstvím na Kladně.

Celkově jsme v sezoně odehráli 29 zápasů, z toho 12 vítězných. Naše hra se na všech turnajích Interligy, Back-2-School a na hlavním turnaji, poháru ČBA U15, nevymanila z velkých výkyvů a bohužel chyby převyšovaly nad pozitivními momenty. A hlavně díky obrovské nevyrovnanosti týmu jsme se neprobojovali na MČR. A doufáme, že o to více s tím budou kluci chtít „něco“ udělat v roce letošním.
Hra na velkém hřišti a zejména nadhazování z „plné“ vzdálenosti by již neměly být tak velkými překážkami a většina starších hráčů současného týmu již měla možnost cenné herní zkušenosti získat. Na druhou stranu bude velké hřiště výzvou pro oba nováčky i všechny mladší hráče přicházející z týmu U13 a bude záležet i na jejich úsilí, jak se s problémy poperou. Oporu v těch starších by mohli mít nesrovnatelně větší, než zbytek týmu před rokem.

Sezona ovšem přinesla i spoustu pozitivního v oblasti individuálních zlepšení na různých postech a přístup většiny hráčů k zimní přípravě je také na jiné úrovni, než tomu bylo vloni. I proto jsme my, trenéři, s naprosto klidným svědomím nominovali 7 našich hráčů k výběrům do kadetské reprezentace U15. Navíc s mnoha hráči našeho týmu se počítá do regionálních výběrů pro kvalifikace SUMA Open a Junior League, pro účast na turnaji v rámci Olympiády dětí a mládeže pořádané v letos v červnu. Máme naplánovány i přípravné zápasy se dvěma zahraničními soupeři i dva turnaji Interligy – celkově zápasů nebude málo, což k naší široké lavičce náhradníků jedině vítáme jako zdroj potřebných zkušeností a sebedůvěry před klíčovými vrcholy sezony v červnu a koncem září.

Držme proto palce všem hráčům a trenérům, žádná zranění a pevné zdraví po celou sezonu i mnohým úspěch během zkoušek na vybrané školy (ještě, že to jsou hned v dubnuJ)

Těším na setkávání na hřišti i mimo se všemi přáteli baseballu i podporovateli našeho týmu!

 

 


JH

Vytisknout E-mail