Baseball

Hry přátelství U15 – Hluboká nad Vltavou, duben 2017

Na první jarní turnaj se po náročné zimní přípravě opravdu všichni těšili: hráči, trenéři a jak bylo patrné i na Hluboké, i většina příznivců našeho týmu. Zranění a příprava na zkoušky na střední školy nás připravily o několik zkušených hráčů, což ale znamenalo výzvu pro ostatní hráče vyrovnat se s hrou na různých postech. Větší obavy jsme měli z počasí, zejména páteční předpověď nevěstila nic dobrého. Naštěstí mírně poprchávalo jen na začátku našeho prvního utkání a po zbytek víkendu již bylo sucho a v neděli dokonce i příjemně teplo.

Ve skupině jsme narazili na tým Hluboké U13, Kotlářku Praha a Arrows Ostrava. Skupinou jsme prošli bez zaváhání po výsledcích 15:5, 12:0 a 9:1. Výsledky vypadají jednoznačně, ale zápasy nebyly snadné, zejména s ostravskými Arrows jsme dlouho hráli vyrovnaně a zlomili jsme je až tlakem ke konci zápasu. Na kopci se představili všichni nadhazovači, včetně nadhazovačské premiéry Lukáše Bubínka a po roční pauze se na kopec vrátil Kryštof Kavan. V obraně si hráči vyzkoušeli i netradiční posty, se kterými se poprali více než důstojně. V semifinále jsme narazili na běloruský Minsk. Po velmi pěkném a svižně ubíhajícím zápase jsme bohužel prohráli 1:6, přestože nás nadhazovači dlouho drželi kvalitními výkony ve hře a v obraně jsme odehráli bez chyb. I přes kvalitní nadhoz Minsku jsme se dokázali prosazovat a naplňovat mety, jen jsme nedokázali běžce v klíčových chvílích stahovat „domů“.  V souboji o třetí místo s pražským rivalem Eagles nastala přestřelka s několika homeruny na obou stranách, kdy Eagles prokázali svoji sílu a přestříleli nás 18:11. Kvalitu zápasu snižuje fakt, že jsme hráli, stejně jako s Arrows, na krátkém hřišti…

Nicméně o výsledky nešlo. Chceme jít do každého zápasu naplno za vítězstvím a hrát svoji hru s každým soupeřem. Fakt, že jsme na přípravném turnaji dva zápasy prohráli, nám vůbec nevadí. Odnášíme si mnoho poznatků a pozitiv. Když budeme dál takto tvrdě pracovat, můžeme se měřit s každým a každého můžeme porazit.

Individuální hodnocení a pokyny necháme na pohovory s hráči, ale v obecné rovině všichni pozitivně překvapili. Pro část týmu se jednalo o první zkušenosti na velkém hřišti, pro některé o první zápasy vůbec. Někteří i tak dosáhli svých prvních „hitů“ či se dostali na metu a poté bodovali. Potěšily nás kvalitní kontakty a stabilní výkony našich nadhazovačů a velká univerzálnost našich hráčů v obraně.

Na závěr jsme moc rádi, že se začíná zvyšovat potřebná konkurence na jednotlivých postech. I bez chybějících hráčů jsme byli schopni odehrát kvalitně celý turnaj a z Hluboké odjížděli všichni nezraněni a s elánem do dalších zápasů.

Díky všem za podporu.

 

Realizační tým U15

Jan Hrdlička, Jiří Tůma, Petr Vlček, Matouš Procházka.

 


Stojící: MP, JT, Eduard Nosek, Jakub Kočí, Ondřej Hrdlička, Kryštof Kavan, Kryštof Polz, Matyáš Nováček, Tomáš Janeček, 
Klečící: Vít Helus, Jan Sobotka, David Šléz, Jakub Krause, Lukáš Bubínek, Michal Šteiniger a JH.

 

Vytisknout E-mail