Baseball

Kadeti v Ostravě 2017

Interligový turnaj v Ostravě byl poslední turnajovou prověrkou před Českým baseballovým pohárem. Šlo o potřebnou prověrku celého týmu v turnajovém zatížení, čekaly nás 4 zápasy ve dvou dnech, museli jsme kalkulovat s limitací počtu nadhozů, do toho náročné cestování, únava… a všechna tato zatížení nám naše účast beze zbytku poskytla. Turnaje se bohužel nezúčastnili David Šléz ani Kryštof Hasal, kteří pořád nestihli doléčit zranění, a tak dostali šanci i kluci z mladšího ročníku 2003.

Na úvod nám los určil Rytíře Trutnov, se kterými jsme se setkali naposledy v kategorii U8 v Brně, takže jsme nevěděli, co od soupeře čekat. Škoda, že některé nadhazovače soupeře musel jejich trenér šetřit na další den, průběh mohl být vyrovnanější. Takto jsme vyhráli především díky metám zdarma a chybám soupeře vcelku jednoznačně 16:1. Podařilo se nám ale i několik velice povedených odpalů, zřejmě první double na velkém hřišti zaznamenal Kryštof Kavan, a k vidění byly i triply Lukáše, Kuby Krauseho a Vítka. Za nás se na kopci představil Vítek a zápas odházel velice slušně, chytal mu Mikuláš.

Ve druhém zápase nás čekal Sokol Hluboká, za které (po domluvě) nastoupil na kopci o rok starší Vojta Vlach, kluky tak čekal kvalitní nadhoz a kvalitní starty na pálce. Za nás házeli Štěpán a Lukáš, chytal Kryštof Polz. Skóre se postupně přelévalo z jedné strany na druhou 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:4. Možná nás mohla mrzet přílišná agresivita při baserunningu, když Miki odpálil až do plotu a byl vyautován při pokusu o doběh na třetí metu. Skóre 4:4 svítilo na tabuli i po vypršení časového limitu a tak došlo na tie-break. I když šla na pálku naše druhá půlka line-upu, tak jsme dokázali díky odpalům Edy, Kryštofa Polze a Ondry stáhnout 4 body. Bohužel, v dohrávce jsme při plných metách a při 1 outu nedokázali zahrát rutinní double play, to soupeř potrestal a nakonec otočil na 8:9. Velice napínavá koncovka a cenné zkušenosti při hře pod tlakem, více takových zápasů!

Ranní semifinále proti domácím Arrows přineslo díky chybám soupeře a našim odpalům náskok 5:0 po první směně. Zápas jsme od té doby kontrolovali a body jsme už jenom navyšovali až na konečných 11:2. 5 směn odházel Kuba Krause bez větších problémů, spolehlivě chytal Štěpán.

Ve finále jsme se tedy utkali s pražskými Eagles, kteří do nás šli naplno s Petrem Vojtou na kopci. My jsme na kopci začali s Ondrou a chytal mu Kryštof Polz, pro kterého to byla další těžká prověrka. I přes náš dobrý začátek a vedení 2:0 po první pálce se nám nedařilo v obraně. Sami jsme si ztěžovali situaci, Ondra házel hodně ballů, přišly trefení pálkaře, mety zdarma a chyby v poli, každý pass-ball měl přímý vliv na skóre, a tak jsme rázem prohrávali 2:9. Ve třetí směně jsme se ještě pokusili o obrat a po sérii odpalů jsme snížili (Miki odpálil až k homerunovému plotu a Vítek trefil plot cca 1,5 metru pod horní hranou…), ale soupeř nám už v dalších směnách nedovolil více, než vždy přidat po bodu, a v tomto zápase nakonec vyhrál 7:12. Zápas za nás dohazoval Kryštof Kavan, který se opět předvedl jako velice spolehlivý striker.

Pěkné zápasy, cenné zkušenosti proti kvalitním soupeřům, žádné vážnější zranění – těžko hledat nějaké negativa. Snad jen únava všech zúčastněných po náročném víkendu!

Těšíme se do Ostravy příště – snad vyjde i čas na návštěvu toho nového technického muzea!

 

(JH&JT, foto Tomáš Krause)

Vytisknout E-mail