Baseball

U15 B2S 2017 – 3. místo a výborná příprava pro nadcházející závěr sezóny!

       Po letní pauze a dvou soustředěních jsme se všichni těšili na turnaj Back-2-School, který sliboval užitečné porovnání se špičkovými týmy této kategorie v republice. Kromě Draků a Blanska se v Praze sešli všichni účastníci zářijového MČR.

První dvě směny turnaje proti Hrochům Brno jsme odehráli v obraně jakoby duchem stále na prázdninách – bez hladu po letícím míči, s přehozy met a 7mi metami zdarma, což znamenalo průběžný výsledek 0:8! V dohrávce jsme ovšem za pomoci devíti hitů srovnali a tím se začínalo se zase „od nuly“. Bohužel naši nadhazovači neměli svůj den a Hroši odskočili před závěrečnou dohrávkou o 5 bodů. Nám se podařilo postupně naplnit mety, stáhnout jeden bod, Miki odpálil double a ... nastal kritický okamžik zápasu! Každý už teď ví, jak situace měla skončit: s jistými běžci na 2. a 3. metě, 1 out, ztrácíme dva body a na pálku měli jít postupně Kryštof a Vítek. Ale soupeři jsme nabídli závěrečný dvojaut a tak si jej snadno sebral! Prohráli jsme o dva body 12:14 a tato porážka nás stála účast ve finále.

V dalším utkání proti nám Třebíč nasadila tým s velmi mladými hráči i nadhazovači, ale hráli jako vždy téměř bezchybně. Vyhráli jsme sice rozdílem 15:2, ale větší radost jsme měli z toho, že se podstatně zpřesnily naše nadhozy a i my jsme konečně zahráli bez chyb. Proti neznámému týmu ze Zagrebu jsme poprvé vyzkoušeli na postu chytače Michala a nevedl si vůbec špatně – 1 asistence a 2 zahrané outy, pouhé dva prošlé míče. A neměl proti sobě „snadné“ nadhazovače! Utkání se hrálo za velkého vedra a byli jsme rádi, že se nám je podařilo ukončit rozdílem ve 3. směně 4:24. Poslední zápas ve skupině jsme hráli proti Hluboké posilněné o 4 reprezentanty z jiných týmů a od začátku první směny jsme dominovali na pálce včetně prvního „opravdového“ homerunu na velkém hřišti v podání Kuby Krauseho. Utkání skvěle odházel Miki. Obrana se sice nevyvarovala několika individuálních chyb, přesto utkání skončilo předčasně 22:3.  Vysoké výhry nám ale k postupu na první místo ve skupině nepomohly a rozpis turnaje nás poslal do boje o 3. místo proti Eagles.

Do utkání jsme šli s cílem dobře si zahrát proti rychlému nadhozu a zlepšit všechny činnosti, kde jsme stále zaostávali. Proti nadhozu Michala Kohouta jsme se během prvních startů na pálce nedokázali prosadit a v obraně jsme museli zahrát několik těžkých zákroků . A to Edovo chycení dlouhého odpalu za 8 v běhu až na „warning-treku“ ukázalo i větším a rychlejším hráčům, co to znamená „zahrát něco navíc“ – skvělý a důležitý zákrok! A nejen maminka na tribuně zatleskala!
Když pak Ondra při svém druhém startu na pálce odpálil dlouhý tripple, následně přišly mety zdarma, divoké nadhozy a krádeže, což vše znamenalo naše vedení 2:0. Soupeř se ale nevzdával! Kryštof Hasal odházel výborně 4 směny a spolu s obranou udržel vedení. Ve čtvrté a páté směně přišly naše odpaly Lukáše, Kuby Krauseho a Ondry a stažení běžci znamenaly zvýšení našeho vedení o 4, respektive o 3 body. Obrana hrála bez chyb, chytala běžce soupeře na metách a na kopci zavřel utkání jistě Lukáš. Výhra 9:3 na Eagles vždy potěší, i když jejich tým hrál bez několika „reprezentačních“ posil. Ve finále pak v zajímavém zápase Technika porazila Hrochy 12:6.

Co závěrem? Pěkný turnaj, počasí přálo, nikdo neutrpěl vážnější zranění a pevně věříme, že drobné neduhy se podaří vyléčit. Příznivě se projevila účast Michala, Tomáše i Šimona na obou soustředěních – všichni zaznamenali pěkné kvalitní starty na pálce s několika odpaly. A celkově byla „pálka“ opět naší silnou stránkou. Cenu pro nejlepšího pálkaře turnaje obdržel Ondra (9H/12AB, 14R, 4RBI), ale velice dobré výkony podali i ostatní: Kryštof Hasal (10 RBI), Lukáš (9RBI), Kuba Krause (6H/9AB, 1HR), Kryštof Kavan (6H/7AB – škoda zranění...). Pohyb po metách přinesl spoustu zajímavých momentů a v obraně jsme hodně střídali, k vidění byly pěkné zákroky a kromě začátku prvního zápasu jsme podávali slušné výkony.

 

Tedy krátce a stručně – výborná příprava pro nadcházející závěr sezóny!  

P.S. Turnaje se zúčastnili:
Lukáš, Mikuláš, Kryštofové H a K, Vítek, Ondra, Tomáš, Kuba, Eda, Matyáš, Šimon, Honza, Michal a trenéři Matouš, Jirka, Petr a Honza (který to vše shrnul)   

Vytisknout E-mail