Baseball

První týden pro kadety U15

Kadetské týmy U15 vstoupily do sezóny čtyřmi zápasy v prvním týdnu. V letošním roce máme v kadetských ročnících 2003 a 2004 dostatek hráčů, a tak jsme se rozhodli do soutěže postavit dva týmy. Náš kádr navíc doplnili a posílili hostující hráči z Joudrs. Týmy červených a bílých jsou rovnoměrně silné, aby všichni hráči dostali prostor pro hru a pro těžké zápasy.

 Hned první týden soutěže nás řádně prověřil. Odehráli jsme hned čtyři pěkné a vyrovnané zápasy. Bílý tým se představil na domácím hřišti proti Tempu Titans. Na kopci zápas začal Samuel Fadljevič, který odházel velmi slušnou první směnu, po ní ale bohužel přišly zdravotní obtíže s ramenem a v průběhu druhé směny byl vystřídán Filipem Janglem. Po prvotních problémech s kontrolou se Filip rozházel a držel bílý tým v zápase. Poslední dvě klíčové směny uzavřel Jiří Divecký. Zpočátku zápasu jsme nad Tempem měli navrch, ale to se v průběhu otočilo a skóre jsme vždy jen korigovali. Kluci se naštěstí nevzdali, zápas v dohrávce otočili z 8:13 na 14:13 a připsali si tak důležitou výhru.

Červený tým se vypravil na Kladno, kde se utkal s domácími Miners. Zápas odházeli Tadeáš Kalčev a Šimon Knespl. Oba dva si vedli velmi slušně a zápas od začátku do konce kontrolovali. Na pálkařích byla vidět jarní nervozita a málo stavů na pálce, ale i přes to dokázali doběhnout pro 14 bodů. Zápas tak skončil vítězstvím 14:8 pro červený tým SaBaTu.

V neděli k nám do areálu přijeli vlci z Domažlic, se kterými jsme odehráli další dva těžké zápasy. V prvním zápase jsme prohrávali hned po první pálce hostů, ale dokázali jsme se zvednout a povedenými odpaly zvrátit stav na naši stranu. Na kopci se ukázali Liam Murphy, Tonda Veleta a Matěj Krause. I přes nedostatky v obraně i útoku, které zkrátka k začátku sezóny a málo sehranému týmu patří, jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

V druhém zápase jsme na kopec dali důvěru Vincentovi Nováčkovi, Šimonovi Pácalovi, Šimonovi Knesplovi a Jirkovi Diveckému, kteří všichni odvedli dobrou práci, tedy velké množství striků. Soupeři se však rozpálili a posílali nám zpátky spoustu dobrých odpalů. K dobrému útoku soupeře nás většinu zápasu držel velmi dobře nadhazující nadhazovač Domažlic. Před poslední směnou tak svítilo pro nás nelichotivé skóre 12:1 pro Domažlice. Velmi pozitivní byl závěr zápasu, kdy jsme dokázali zatlačit a stáhnout 6 bodů. I přesto, že jsme zápas neotočili, bylo vidět, že jsme se nevzdali a bojovali až do posledního autu. Ve druhém zápase byl soupeř zkrátka lepší a ukázal nám naše chyby, na kterých ještě musíme intenzivně zapracovat.

Náš náročný program nekončí, hned zítra, tj. v pondělí 16. dubna se červený tým představí doma na SaBaTu proti Eagles a bílý tým poměří síly na Kladně s domácími Miners!

               

Vytisknout E-mail