Baseball

Čtvrté místo na turnaji mladších kadetů

SaBaT - Budapest Rangers

O víkendu 26. - 27. dubna se v Hluboké nad Vltavou konaly tradiční Hry přátelství - baseballový turnaj mladších kadetů. Jedenáctičlenný tým SaBaTu sehrál pět utkání, ve kterých postupně změřil síly s týmy Eagles, Kotlářky, Olympie Blansko, LL Jihozápadních Čech a zahraničním Budapest Rangers.

Výsledky zápasů:
SaBaT - Eagles 6:19
SaBaT - Kotlářka 2:7
SaBaT - Olympia Blansko 4:19
SaBaT - LL Jihozápadní Čechy 11:2
SaBaT - Rangers 24:3

Pražské týmy, které byly našimi soupeři hned v prvních dvou utkání, ukázaly, že mají svoji vysokou týmovou úroveň podpořenou výbornými individuálními výkony, v zápase s Eagles to například byly dva homeruny Šimona Blažka. Zápas s Kotlářkou byl výsledkově vyrovnanější, nutno však poznamenat, že coach Kotlářky své nejlepší nadhazovače na hřiště neposlal a šetřil je na těžší zápasy. Pozitivní je, že kluci i proti dobrým nadhazovačům odpalovali a že se v každém inningu dostali na mety. Skvěle házeli naši oba startující nadhazovači - v zápase s Kotlářkou to bylo 7SO na 2BB.
V zápase s Olympií Blansko se naplno projevila únava našich hráčů po dvou těžkých utkáních; a neschopnost tvrdě odpálit jinak nepříliš rychlé nadhozy v kombinaci s velkým množstvím met zdarma ve svém důsledku znamenala, že jsme Olympii vítězství v podstatě sami darovali.
Nedělní zápas s výběrem Little League Jihozápadní Čechy přinesl nejnapínavější zápas, který jsme na turnaji sehráli. Skvěle nám zaházeli oba nadhazovači, soupeři dovolili pouze jeden hit a poměr 5SO na 1BB je také velmi slušný. Bohužel svůj den neměl startující nadhazovač LL, který nám čtyřmi metami zdarma v první směně hodně pomohl vstoupit do utkání. Na výběru Jihozápadních Čech bylo vidět, že ho tvoří především hráči Sokola Hluboká - míra sehranosti a týmová komunikace byla totiž na velmi slušné úrovni.
Poslední zápas s maďarskými Rangers si kluci vysloveně vychutnali. Velmi pomalého startera, téměř slowpitchové techniky, bez ustání pálili, a relief měl zas velký problém trefit strike zónu. Bezchybná hra v obraně, vyšperkovaná tripleoutem pak umocnila vysoké vítězství.


Celkové pořadí: 1. Eagles Praha, 2. Kotlářka, 3. Olympia, 4. SaBaT, 5. LL JZČ, 6. Rangers.


Keywords: nadhazovači starších žáků se postavili silným soupeřům, nezklamali a získali zkušenosti, které se jim budou hodit v jejich soutěži; skvěle zahráli všichni tři zadáci; nováčci dobře zapadli do týmu; je třeba trénovat pálku; je třeba rozhojnit bullpen o další nadhazovače.
Další turnaj mladších kadetů nás čeká v půlce května v Krči.


Štěpán Hasal

foto: Daniel Kavan

Vytisknout E-mail