Baseball

U13 - Sabat obhájil Jarní pohár!

Eagles Park, hřiště č.3, Ne 29.3.2015, 18:43 - mírně poprchává, fouká a teplo vypadá jinak:

alt

Sabat vede v dohávce 6. směny nad Draky Brno 12:5, 1B obsazená, 2 out, 2S-0B:
Ondra nadhazuje, pálkař Draků Polgár odpaluje skákavý míč na Štěpána na 3B a ten s přehledem přihazuje Vanovi na 1B!
Třetí out! Kluci dávají ruce nahoru!!
Sabat poráží po pěti letech Draky a obhajuje vítězství na Jarním poháru na Eagles!!!

Už seznam přihlášených týmů na letošní Jarní pohár a rozlosování naznačily, že obhájit loňské vítězství nebude nic jednoduchého. Ve skupině nás čekali silní soupeři - Arrows Ostrava a PIPAS Brno, přijeli všichni medailisté z loňského mistrovství i Českého poháru a také naši loňští soupeři z finále - tým KMC Ambassadors. Hned v prvním utkání proti týmu PIPAS Brno doplněného hráči Hrochů jsme narazili na silného soupeře, na našich hráčích byla znatelné nervozita z druhého pobytu na "větším" hřišti. Ale obrana v čele s jistým nadhozem a kečrem dovolila soupeři jen dva hity. A nám nakonec stačily dva doběhy na chybu PIPAS v první směně a přes další běžce na metách tento stav vydržel až do konce utkání.

Proti ostravským Arrows jsme dali již alespoň 4 hity, i když jsme se na pálce stále trápili. Nakonec se ale skóre po chybách soupeře a metách zdarma zastavilo na konečném výsledku 8:0 pro Sabat. Nadhoz i obrana opět bez výkyvů pokryla bez chyb všechny odpaly soupeře.
Ve čtvrtfinále nás čekal tým Tempa, který po skvělém výkonu porazil ve skupině Eagles! Hned první směna naznačila, že tým Tempa nabírá zkušenosti a výkonost každým turnajem - po těsných autech na 3 metě jsme se ubránili bez obdrženého bodu. A naopak - našim pálkařům se od první směny dařilo, dostávali se na mety a "domů". Zaslouženě jsme vyhráli 10:0, ale stále nás soupeři pořádně neprověřili. Mezitím KMC Ambassadors ve skupině prohráli s Technikou Brno a ve čtvrtfinále s Drakama. Do semifinále se probojovali Draci, Technika, Třebíč a Sabat.

Nedělní semifinále proti brněnské Technice bylo velice napínavé, oba týmy výborně bránily. My jsme se po bulku nadhazovače a divokém nadhozu dostali do vedení 2:0, soupeř ale ve třetí směně po sérii met zdarma a odpalů vyrovnal na 2:2. V naší dohrávce se nám podařilo bez autu naplnit mety a pak už jsme jen čekali, komu se podaří stáhnout rozdílový bod. Podařilo se to až při dvou autech na divoký nadhoz Kryštofovi Hasalovi, i když jsme při jeho skluzu na domácí čekali na rozhodnutí rozhodčího, který po nekonečné vteřině rozhodl těsný "safe"! Jsme ve finále proti Drakům, kteří v napínavém utkání obrátili skóre z 1:7 a porazili Třebíč celkově 8:7.

Finále se bohužel hrálo v chladném počasí, nebe se zatáhlo a navíc občas sprchlo. I rozcvičku jsme museli kvůli dešti několikrát přerušit, nakonec jsme kluky nechali zahřát fotbálkem a populárníma "rybičkama" - a podle výsledku jsme udělali dobře. Sice jsme prohráli los, ale pálit jsme začali ve velkém stylu - při 2 outech Van trefil zadní pole a stáhnul Mikiho pro první bod. Kryštof H. na kopci dovolil za první tři smeny pouze jeden jednometový odpal Ondrovi Chlubnovi, zato my jsme ve třetí směně po sérii tří hitů navýšili vedení a ve čtvrté přidal Vítek další bod. Ve čtvrté směně ale zima dolehla na Kryštofa na kopci a tak jse museli při naplněných metách střídat nadhoz. Důvěru dostal Ondra a začalo drama - hned první pálkař Lukáš Malý poslal míč do středu až k plotu - ale tam čekal Eda s rukavicí pro druhý aut, ale Draci stáhli na rozdíl jediného bodu. Bohužel další dvě mety zdarma posunuly Draky k vyrovnávacímu bodu a tak byl stav utkání na konci čtvrté směny 5:5. Hráči, zejména zadní pole, postupně křehli, neboť mírný déšť neustával. Náš útok ale dokázal na vyrovnání okamžitě odpovědět prudkými odpaly a jedním BB, zvýšili jsme náskok o tři body a to jsme ještě naší chybou v útoku o další body přišli. Soupeře Ondra nepustil v dohrávce dále než na třetí metu. A v závěrečné směně jsme na pálce začali přidávat hity a navýšili jsme vedení o další čtyři body. Lavička fantasticky fandila, ale věděli jsme, že Draci dokázali v minulosti zlikvidovat i větší náskok a v dohrávce Ondru čekal začátek dračího lineupu. První pálkař odpálil na Kubu Žáru s následujícím autem na jedna, druhému trefil Ondrův nadhoz mimo zónu pálku nad ramenem tak nešťastně/šťastně, že se míček odrazil k překvapení všech zpět do pole, kam si pro něj Ondra hned doběhl a v pohodě přihrál na jedna - dva auty! Poté Ondra Chlubna odpálil do zadního pole jednometový odpal a na pálku přišel Dominik Polgár...

No a tak si jdeme všichni pro pohár! 
A skromně si myslíme, že zcela zaslouženě. Všichni si ho zaslouží víc jak vrchovatě: nadhazovači, kečři, promrzlé vnitřní i vnější pole i ti, kteří se v neděli na hřiště nedostali, ale rozhazovali se, fandili a byli připravení naskočit! Kluci se sami přesvědčili, že to proti brněnským týmům také jde, že nesmíme skládat hlavu předem a naopak proti papírově slabším soupeřům nic nepodcenit.
Velký dík i všem fanouškům, rodičům, Víťovi na Sabatu a všem ostatním, kteří fandili na dálku.

Turnaj je za námi, sezóna začíná od nuly, ale tento pohár nám již nikdo nevezme!

 alt
Klečící zprava: Lukáš, Mates, Kryštof K., Eda, Van, Ondra, Kryštof K., Kuba K.
Stojící: Vítek, David, Štěpán, Kuba Ž., Ted, Kryštof P., Miki
Vzadu: trenéři JH, JT, HT (fotky Dan Kavan, text JH)

Vytisknout E-mail