Baseball

Interliga SaBaT U13: Třetí místo na domácím hřišti

O víkendu jsme hostili druhé kolo interligy, a chtěli jsme si zde spravit chuť po tom nemastném baseballu, co jsme poslední dobou hráli. První zápas jsme hráli proti Rakovníku Red Crayfish. Na kopci začal Šimon Knespl a dohazovat šel Matěj Kraus. Oba házeli pěkně, a soupeřovi umožnili pouhé 2 body. Na pálce jsme úspěšně pálili a tak jsme úspěšně vyhráli první zápas 7:2. Druhý zápas ve skupině jsme hráli proti Spálenému Poříčí. Na kopci začal Šimon Pácal, pro kterého to byl debut na kopci. Bohužel se mu příliš nedařilo, a tak ho v průběhu směny vystřídal Liam Murphy, který už větší tlak nedovolil. Na pálce se nám opět dařilo, a spoustu pěkných kontaktů se dařilo dělat i nově příchozím. Zápas doházel úspěšně Matyáš Nováček a vyhráli jsme 11:4. Skupinu se nám tedy podařilo vyhrát, a tak jsme ještě ten den hráli semifinále.

  V semifinále nás čekalo Tempo, které nás tohle úterý porazilo. Na kopci začal výborně Sam Fadljevič, které Tempo výborně držel, bohužel v poli se mu nedočkalo větší podpory, a Tempo nám uteklo o pár bodů. Na pálce se nám dařilo, bohužel jsme udělali spoustu běžeckých chyb a zbytečně jsme přicházeli o možnosti vyrovnat. Zápas dohazoval Tonda Veleta, který házel opět pěkně. Bohužel z naší strany na pálce jsme se už nedokázali příliš uchytit, a prohráli jsme 2:8. I přesto to byl pěkný zápas, a nedali jsme zápas soupeřovi zadarmo.

  Příští den nás čekal zápas o 3. místo a opět jsme hráli se Spáleným Poříčím. Na kopci začal Jirka Divecký, který házel suprově, a soupeřovi toho moc nedovolil. Na pálce jsme konečně ukázali, co v nás je. Celý zápas si všichni kluci dokázali vybrat ten svůj nadhoz a ten tvrdě odpálit, a soupeřovi jsme už v první směně utekli o 6 bodů. To samé pokračovalo i v následujících směnách, a zápas na kopci úspěšně zakončil Vincent Nováček. Nakonec jsme vyhráli 23:4 a mohli jsme se radovat z 3. místa.

  Turnaj z naší strany dopadl úspěšně. Všichni kluci podali nad očekávané výkony, nadhazovači zaházeli výborně, a na klucích byla konečně opět vidět chuť do hry, kterou jsme poslední dobou neměli. Také bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří pomáhali během turnaje v občerstvení, a také rodičům co přišli fandit svým klukům a postarali se o příjemnou atmosféru. A také bych chtěl poděkovat klukům z naší U15, kteří se postarali o pískání, a také o údržbu hřiště během turnaje.

Vytisknout E-mail