Baseball

SaBaT U13: 6. místo z Českého poháru

Naši mladší kadeti odehráli výborný turnaj, v němž získali konečné 6. místo z 15. účastníků a zejména reálnou šanci pro postup do podzimní kvalifikace Mistrovství ČR této věkové kategorie.

 

Letošní regionální soutěž jsme pojali jakožto přípravu na vrchol v podobě celorepublikových turnajů. Prvním z nich byl právě Český baseballový pohár, kam jsme odjížděli s cílem dostat se do lepší „osmičky“ českých týmů a vybojovat účast v podzimních bojích o mistrovské medaile.

 

Úvodní drama s Tempem

Hned dva těžcí soupeři čekali na náš tým v základní skupině Českého baseballového poháru, který odehráli od 8. do 11. června na hřištích pražských Eagles. Na úvod turnaje nás los svedl do pražského souboje proti rivalům z Tempa. Výborný začátek znamenal vedení 2:1. soupeř ale ve třetí směně otočil a v páté své vedení pojistil na 5:2. Trojský tým bojoval do poslední chvíle, žel ani 2 body v posledním inn. na vítězství nestačily. Navíc jsme soupeřův vyházeli jejich nejlepšího nadhazovače, což nám pro vývoj turnaje nehrálo příliš do karet. Ti naši ale díky vhodně zvolenému střídání zůstali všichni k dispozici i pro zbytek turnaje.

Zápas proti Patriots Liberec v pátek ráno měl být pro náš ambiciózní tým povinným vítězstvím. Na kopci se vystřídali Tonda Veleta, Liam Murphy a Petr Žďárský. Rychlé vítězství 16:2 nám dopřálo odpočinek před odpoledním klíčovým duelem s Arrows Ostrava.

 

Důležité vítězství i smutná prohra

Ten začal lépe pro Ostravu, která se v 1. směně dostala do vedení 3:0. Zlepšení na pálce (6 bodů ve 4. směně) a výborně házející startér Sam Fadljevič nám dopřáli pohodlný náskok 12:3, který si SaBaT pohlídal až do konce utkání. O pořadí na 1.-3. místě ve skupině tak rozhodoval závěrečný zápas mezi Tempem a Arrows. Vítězství Tempa 6:4 znamenalo pro náš tým 2. místo ve skupině a postup do čtvrtfinále.

V něm jsme narazili na největšího favorita a pozdějšího vítěze turnaje Hrochy Brno. Pomyšlení na překvapivé vítězství zhatil navzdory výbornému Jirkovi Diveckému na kopci nešťastný 3. inn: 6 bodů Hrochů udělalo z vyrovnaného zápasu jasnou záležitost pro brněnský tým. Trojany srážely zbytečné chyby – se 6 errory proti takovémuto soupeři nelze pomýšlet na vítězství. Sen o medaili tak skončil po prohře 2:14 v hroší tlamě.

 

SaBaT : Brno 1:1

Nedělní porce zápasů přinesla dvojzápas proti dalším brněnským týmům ve skupině o 5.-8. místo. Klíčovým měl být duel s Technikou. Na kopec se postavil Tonda Veleta. 7 strikeoutů a celkově dominantní výkon na nadhozu položilo základ pro jednoznačné vítězství Trojských 12:0. SaBaT se chytl i na pálce a i bezchybná obrana dlouho živila naději našeho nadhazovače na „perfect game“ (zápas bez toho, aby soupeř obsadil 1. metu). Až meta zdarma v poslední, 5. směně tento ojedinělý zápis do statistik zhatila. Přesto jsme si připsali důležité vítězství a Tonda „shutout“ (zápas s 0 obdrženými body) a „no hitter“: zápas bez odpalu soupeře.

Poslední zápas o 5. místo proti Drakům Brno jsme pak pojali jako poděkování všem hráčům, kteří 4 dny neúnavně podporovali své kamarády v boji o postup. V 1. směně ale zkušený soupeř zaznamenal hned 6 bodů, dalších 7 přidal v páté a ukořistil pohodlné vítězství 16:2.

 

Náš tým tak obsadil celkové 6. místo a získal reálnou šanci na účast v podzimní kvalifikaci MČR.

Vytisknout E-mail