Baseball

Mladší kadeti překvapili na ČBP v Hluboké nad Vltavou a vezou si bronzové medaile

Slunečný víkend, skvělé výkony našich hráčů a drtivá výhra v poslední zápase nadTempem znamenala senzační třetí místo na Českém basebalovém poháru hráčů U13.


Základní skupina ve znamení nevyrovnaných výkonů

Turnaj jsme začali v pátek soubojem s konkurentem z Libuše. Formát turnaje, kdy ze 4 tříčlenných skupin postupují do čtvrtfinále vždy první dvě družstva, jasně stanovil úkol, vyhrát aspoň jedno utkání. My chtěli skupinu vyhrát, a tak bylo potřeba ideálně vyhrát obě utkání. Tempo nás v této sezoně už dvakrát porazilo, a tak jsme zvolili nejsilnější sestavu s Honzou „Bábou“ Fejtem na kopci. Utkání s přehledem celé odházel s celkovým počtem 92 nadhozů a kvalitní pálce soupeře povolil jen 5 doběhů. Poslední aut zařídil krásným kečem na centru Honza Katz a celý tým se mohl radovat z vítězství 6-5. Začátek turnaje vyšel parádně a nás po pauze čekal souboj s Bleskem Jablonec.
Po náročné první bitvě jsme nechali odpočívat Honzu Fejta a malinko obměnili sestavu. Teplé počasí a možná i euforie z prvního vítězství ovlivnilo koncentraci a Blesk pomalu navyšuje postupné vedení až na 5-0. My se zvedáme a po sérii krásných hitů za zkrácený plot srovnáváme na 5-5, ale trápení pokračuje. Série éček a následné pěkné odpaly přináší Blesku dalších 7 bodů. V dohrávce tlačíme ze všech sil a přidáváme 5 bodů. Obrana soupeře po těžkých zákrocích ukončuje utkání za konečného stavu 10-12. Vítězství, které jsme ze všech sil vybojovali v prvním utkání, tak je zapomenuto a zavládá smutek s myšlenkami, že vše mají v rukou naši soupeři následující den. Tempo si druhý den nenechá ujít postup z prvního místa a deklasuje Blesk 10:3. Sabat tak jde na nechtěné Třebíč Nuclears, kteří nám zde před 2 lety ještě v kategorii U11 nadělili v semifinále prohru rozdílem.


Skvělý výkon a postup do semifinále

Ubytování máme zajištěné v nedalekém kempu Křivonoska. Maminky se o všechny hráče a trenéry starají královsky. Míchaná vajíčka, štrůdl a obložené stoly připravují dobrou pohodu pro důležitý zápas. Nuclears před dvěma roky suverénně vyhráli s touto generací ČBP U11 a tým má mnoho reprezentantů. Do zápasu vstupujeme parádně a držíme s krok s kvalitní pálkou soupeře. Na kopci je Felix Nováček a vede si moc dobře. Povoluje soupeři jen jeden 2B odpal, přičemž naši pálkaři ničí reprezentační nadhazovače a před dohrávkou vedeme 11-8. Stoprocentní úspěšnost odpalů(3/3) má Honza Katz a Tadeáš Tylich na kopci zápas suverénně doháže pouhými 14 nadhozy. „Je to tam, Sabat Praha“, burcuje horda příznivců Sabatu, musím říct, že jednoznačně nejlepších jaké na baseballe znám. Fantazie, jsme mezi čtyřmi nejlepšími a hlavně také kvalifikovaní na zářijové MČR. Za odměnu plníme přání a oslava postupu probíhá ve znamení koupele v kalné Vltavě.

Máme na ně - příště uvidíte


Je neděle, závěrečný den turnaje. Do semifinále se s námi probojoval tým Tempa a brněnské týmy Hrochů a Draků. My jdeme na Hrochy. Před dvěma lety jsme s Hrochy prohráli po krásné a únavné 2,5 hodinové bitvě zápas o třetí místo. Tým je to dobrý, ale proč je neporazit, když máme formu jako zvon. Na zápas si věříme a podle toho vypadá i hra. Do třetí směny zápas držíme pevně v rukou a vedeme. Přichází osudový okamžik, celého zápasu. Dvojitý aut Adama Cypriána nechává přezkoumat kouč Hrochů a rozhodčí nevysvětlitelně otáčí své rozhodnutí. Místo dvou autů a obsazené první mety, je tu pouze jeden aut a první a třetí obsazená. Situace stále hratelná, ale sražení hráči dělají chyby a soupeř přidává v této situaci pět doběhů. Je po dobré náladě a kvalitní obrana soupeře už nedovolí korekci výsledku. Smutek je veliký, ale odhodlání zakončit turnaj lépe než před dvěma lety je silnější.


Dominance v zápase o medaile


V zápase o třetí místo od počátku vedeme a ničíme Tempo  17-3. Zaslouženě bereme medaile za třetí místo. Je to paráda, hráči své generaci vylepšili o jedno místo pozici na ČBP a kdo ví, jak to bude vypadat v září na MČR.
Turnaj přinesl náramný úspěch a věřím, že i velký příslib k tomu, aby Sabat mohl do budoucnosti konkurovat i dalších letech. Rád bych za všechny poděkoval všem hráčům, trenérům, rodičům a našim rodinám, kteří nám k tomuto výsledku pomáhali.


SaBaT Praha U13:
Bačkovský Jan (Bači) – OF
Bláha Šimon (Riko) – OF
Cyprian Adam (Cypri) – catcher, nadhoz, 3B
Fejt Jan © (Bába) – nadhoz, 3B, SS, 2B
Hasal Matěj (Youki) – SS, nadhoz
Holíková Marie (Máří) – 3B, nadhoz
Katz Jan (Kacíno) – OF
Nováček Felix (Felíno) – nadhoz, catcher, 2B
Pacanda Lukáš (Paci) – OF
Řezníček Jan (Řezňa) – OF
Slezák Šimon (Šaman) – 2B, OF
Tylich Tadeáš (Táda) – 1B
Žák Šimon (Šíža) – 2B, 3B, nadhoz

Hlavní trenér: Jan Tůma
Asistenti trenéra: František Nosek, Pavel Slezák, Vaclav Kettner

Souhrn výsledků ČBP - Hluboká nad Vltavou - U13

Tempo Titans - SabaT Praha 5:6

SabaT Praha - Blesk Jablonec 10:12

SabaT Praha - Nuclears třebíč 11:8

SabaT Praha - Hroši Brno 6:11

Tempo Titans - SabaT Praha 3:17

https://www.baseball.cz/turnaj-430/cbp-u13/


-FN-

Vytisknout E-mail