Baseball

Petr Černý: „Asi budu teď děda na plný úvazek…“

Mužský A-tým dovedl k zaslouženému titulu v 1. Baseballové lize. Zůstal jen pověstný krůček za vytouženým postupem do nejvyšší soutěže. Přesto dostál svému rozhodnutí, které učinil již před rokem – a sezóna 2017 byla pro Petra jeho poslední u A-týmu SaBaTu. 

U týmu jsi působil čtyři roky. V čem byla ta uplynulá – podle výsledku jednoznačně nejúspěšnější – výjimečná?

Naše spolupráce začala v zimě před čtyřmi lety, kdy jsem začal Áčko trénovat. Po celou dobu jsme hráli baseball na úrovni odpovídající této soutěži, ale boje o nejvyšší příčky nám hatily dva faktory. Prvním bylo zranění klíčových nadhazovačů před rozhodujícími zápasy a nedostatek hráčů vůbec. Ztráta tří klíčových hráčů, kteří odešli před sezónou 2017 hostovat do extraligy, byla dost krutá. Museli jsme proto letos nasadit veškeré síly, aby to konečně vyšlo.

 

Mužské Ačko je velmi různorodý tým. Jak bys popsal skladbu celého týmu? Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladší hráčem je téměř čtvrtstoletí…

„A“ tým je tvořen převážně ze zkušených hráčů, kteří byli doplněni z řad naší mládeže o dva hráče, což je bohužel strašně málo! Jedná se o Dana Rieggera a Honzu Škvařila, kteří se svým úsilím a šikovností rychle začlenili do týmu a teď patří do základu. Přesto – paradoxně nám odchod tří hráčů na hostování do extraligy pomohl získat na výměnu mladé hráče z Kotlářky, kteří měli zájem a chuť hrát mezi námi a tým je velmi rychle přijal za své.

Hrací systém soutěže vám už letos po druhé umožnil konfrontaci s extraligovými týmy.

 

Ano, po famózním vítězství základní části jsme odehráli šestnáct zápasů s týmy ze spodní části EXL. Pro kluky to bylo náročné, ale na druhou stranu okusili kvalitu extraligových nadhazovačů.

Do poslední chvíle jste přitom hráli o postup do nejvyšší soutěže…

Rozhodující byly zápasy s Blanskem a Třebíčí. Věděl jsem, že Blansko je pro nás hratelné, hráči si věřili, ale bohužel první víkend u soupeře nám vůbec nevyšel. Po vzájemných zápasech s Blanskem (1:3) jsme měli před sebou poslední dva dvojzápasy sezóny proti Třebíči. Po prvním víkendu (1:1) jsme odjížděli do Třebíče přesvědčeni, že to dotáhneme až do konce. V Třebíči jsme už loni sehráli nádherný zápas a letos jsme potvrdili, že tento sport umíme. Vítězství tuto ambici potvrdilo a nám přineslo prvoligový titul. Bohužel, bez vytouženého postupu.

 

Ty u týmu končíš, jak jsi avizoval již před startem uplynulého ročníku. Co tě osobně čeká v příští sezóně?

Ještě bych chtěl všem hráčům poděkovat za přístup, že byli ochotni vnímat a poslouchat. To, co mě teď čeká, sám nevím, asi budu děda na plný úvazek.

 

Na jaře jsme uveřejnili rozhovor na téma „rodinného klanu“ Černých, historicky svázaných s krčským týmem „zelených“… Jak hodnotíš váš přínos týmu zpod Trojského mostu?

Rád jsem pomohl týmu a synovi Markovi po těžkém úrazu. Vám jsem pomohl k titulu a Markovi zpět na nohy a k jeho oblíbené hře.

 

V sezóně 2018 povede A-tým dvojice Hasal-Šišolák. Jak vidíš šance týmu na příští rok?

Máte teď nové trenéry, pokud udržíte svoje nasazení a posílíte o šikovné hráče z „B“ týmu, jsem si jist, že budete opět v bojích o extraligu.  

 

A slovo na závěr?    

Děkuji za příležitost být po čtyři sezony u tohoto týmu, přeji Vám mnoho dalších úspěchů v následujících letech.                               

 

 

My děkujeme za tvúj čas a energii, kterou si věnoval našemu klubu, ještě jednou gratulujeme k titulu a přejeme ti hodně úspěchů do budoucna. Díky Petře!

 

Vytisknout E-mail