Baseball

Muži A týmu rozehráli novou sezónu

Z prvního hracího víkendu si SaBaT přivezl remízu 1:1 na zápasy s Pelikány z Bučovic.

 

SaBaT Praha odstartoval letošní sezónu výjezdem do Bučovic a doufal, že si přiveze domů dvě vítězství! V prvním zápase se na nadhazovacím prkně představila naše nová posila Rick van Dijck, který odházel velmi kvalitní utkání, ve kterém během sedmi směn umožnil pouze jeden bod a uštědřil soupeři krásných 14 strikeoutů! Na pálce bylo ovšem znát, že je po zimě ještě co pilovat a tak ke změně skóre došlo až v polovině utkání, kdy jsme postupně přidávali body a i díky homerunu Matěje Hejtmánka jsme soupeři odskočili na skóre 10:1. Zbylé dvě směny odházel Jan Škvařil a ke změně skóre již nedošlo a tak jsme mohli slavit první výhru letošního roku!

Ve druhém utkání se za SaBaT na kopci představil Matěj Hejtmánek a určitě si vstup do sezóny představoval jinak. Hned v první směně se povedl Bučovicím útok a i kvůli chybám v obraně se soupeř ujal vedení 4:0. Následně se však Matějovi a poté Kryštofovi Dupalovi povedlo tlak domácích zastavit a po polovině utkání se probrali i naši pálkaři. Bohužel výraznější tlak se nám nepovedlo vytvořit a tak jsme od páté směny přidávali pravidelně po jednom bodu a na začátku osmé směny se nám podařilo skóre srovnat na 4:4. Soupeř ovšem v tu chvíli dokázal zabrat a hned v dohrávce nám uštědřil dva homeruny a 7 bodů k tomu! Na tuto změnu jsme dokázali odpovědět opět pouze jedním bodem a tak zápas skončil 11:5 v náš neprospěch.

Za zmínku stojí homeruny Adama Loveckého a Martina Babora. První víkend nám tak hned ukázal, že vše nebude tak jednoduché a na pálce určitě musí dojít ke zlepšení, abychom byli schopni předvádět výkony jako minulý rok.

V sobotu 6.4.2019 se představí SaBaT poprvé v letošním ročníku na svém hřišti, kde by se měl utkat s rivalem z Frýdku Místku. V těchto zápasech se pokusíme napravit naše nedostatky a doufáme, že dotáhneme oba dva zápasy do vítězného konce! Zápasy začínají od 13:00 a 16:00!

 

Vytisknout E-mail