Baseball

1. liga - SaBaT Praha vs. Klasik Frýdek Místek

První domácí zápasy SaBaTu Praha v letošní sezóně v druhém hracím víkendu přinesl dvě výsledkově těsná utkání se špatným koncem pro domácí A tým mužů SaBaT Praha.


V sobotu 6.4. se poprvé v letošní sezóně představili hráči SaBaTu Praha na domácím hřišti v Tróji, prověřit jejich aktuální formu přijelo tentokrát mužstvo Klasiku Frýdek-Místek, které v loňské základní části skončilo na čvrté pozici. Doprovodný program Opening day zpestřil nástup nejmenších nadějí pražského klubu a slavnostní nadhoz členky síně slávy SaBaTu, a dlouholeté trenérky mládeže, paní Heleny Vavrušové. Hráči SaBaTu si chtěli zpravit chuť po minulém víkendu, kdy se jim nedařilo především na pálce. To se jim však nepodařilo a navíc k tomu přidali hráči domácích spoustu individuálních a mentálních chyb. 

První zápas začal na kopci domácích zahraniční posila Rick van Dijck a předvedl solidní výkon, bohužel nepřesná obrana a několik svázaných hitů zapříčinily první body hostujících. Za Klasik se na kopci představil mladý nadhazovač Tomáš Volný, který se ze začátku pral s přesností nadhozů a nadělil tak SaBaTu za dvě směny 7 met zdarma. Větší bodový příděl přišel ve třetí směně, kdy SaBaT dokázal odskočit na 10:3 i zásluhou tříbodového homerunu Jana Tůmy. Hosté však rozhodně nesložili zbraně a poslední tři směny utkání dokázali na střídající nadhazovače pomocí několika hitů, a také chyb domácích v poli, utkání srovnat a poté dokonce otočit ve svůj prospěch. V dohrávce zápasu pak SaBaT dokázal pouze korigovat na konečných 13:14. 

Druhé utkání začalo také slibně pro domácí, když se konečně probudila pálka, po dvou směnách to  tak vypadalo na hladký průběh za stavu 6:0. Klasik však opět dokázal skóre otočit a to již ve následující směně, kdy se dokázal prosadil na doposud výborně házejícího Vítka Křepinského. Značným dílem k tomu přispěl opět velký počet chyb v poli, které tento víkend nadhazovače příliš nepodpořilo. Do konce zápasu to pak byla přetahovaná o každý bod se šťastným koncem opět pro hostující, když v poslední směně po chybách v poli dokázali dvakrát skórovat, a tím tak obrátit stav ve svůj prospěch. SaBaT poté opět nevyužil šanci na tzv. walk off výhru a prohrál nejmenších možných rozdílem 10:11. Za zmínku v druhém zápase stojí palkářské výkony Matouše Procházky a Kryštofa Dupala, kteří si oba připsali po třech hitech. 

Po dvou víkendech je tak SaBaT Praha v tabulce první ligy na druhém nepostupovém místě, takovýto začátek sezóny si určitě nikdo z domácích nepředstavoval. Šanci na nápravu a posun v tabulce maji pražané již tento víkend, kdy do Troji přivítají tým Hroch Brno, který má v dosavadní průběhů sezóny vyrovnanou bilanci 2:2. 

 

Vytisknout E-mail