Baseball

Do Tróje v rámci 1. ligy zavítal Hroch Brno

V sobotu 13. 4. zavítal do Prahy na Trojský stadion, v rámci šlágru kola, tým Hrochu Brno a Sabat měl po předchozích víkendech rozhodně co napravovat.


I když mají oba týmy ambice v horní půlce tabulky, první zápas tomu příliš nenapovídal. Domácí si dokázali se soupeřem poradit s výsledným skóre 13:0. Na kopci se za Sabat blýskl Rick van Dijck, který hostům dovolil pouze 3 hity a za 7 směn nadělil celkem 10 strike-outů. Domácí se naopak v útoku dokázali prosadit už na začátku utkání a celkově si připsali 14 úspěšných odpalů. Druhý zápas měl již od začátku odlišný průběh. Kvalitně nadhazující Petr Novotný dlouho nepustil domácí pálkaře prakticky k ničemu, k prolomení skóre na straně Sabatu došlo až v 6 směně. Za domácí se na kopci představil Vít Křepinský a připsal si další kvalitní start, když za 6 směn umožnil pouze 2 body. Utkání bylo napínavé až do samého konce, hosté si až do osmé směny drželi úzké vedení, domácí však na 2 outy nesložili zbraně a nakonec obrátili stav ve svůj prospěch na 5:4, na to už Hroch v 9 směně nedokázal zareagovat.

Výrazně zlepšená obrana s minimem chyb a kvalitní útok tak přinesl Sabatu první vítězný double v sezóně. Další zápasy čekají pražany již tento víkend, kdy zavítají na západ Čech a změří své síly s Wolfs Domažlice, ti mají v sezóně zatím nepříznivé skóre 2:4.

Vytisknout E-mail