Baseball

1. Liga - Muži vezou dvě důležitá vítězství z hřiště vítěze loňského ročníku 1. Ligy

V sobotu vyrazil náš mužský A-tým na zápasy do Hluboké nad Vltavou. Po zaváhání v minulém týdnu při zápasech s Domažlicemi měl náš tým co napravovat. Proti loňskému mistrovi nás ale nečekali jednoduché zápasy. Pro udržení šance na postup do play-off, jsme potřebovali alespoň jednou vyhrát, což se nám nakonec podařilo a to rovnou v obou utkáních!


První zápas jsme jako hostující tým začali v útoku. Proti nám stál na nadhazovacím kopci, nám již dobře známý, David Šťastný, dlouholetá opora a předseda místního klubu v Hluboké. Od začátku zápasu se nám na pálce dařilo a hned během úvodní směny jsme si doběhli pro první bod utkání. V obraně jsme nastoupili v čele s naší nadhazovačskou jedničkou Rickem. Ten si na kopci vedl na výbornou a tým soupeře, který do tohoto víkendu pálil s úspěšností přes 40%, prakticky k ničemu nepustil. Naši pálkaři byli v průběhu utkání v útoku nezastavitelní a soupeři nepomohlo ani střídání na nadhazovačském kopci. Postupně jsme tak navyšovali náš náskok na konečných 9:0. Rick nakonec odházel celé utkání, ve kterém z 30 pálkařů domácích hned 12 vyprovodil se strike-outem a umožnil pouze jeden úspěšný odpal. Ostatní v týmu se přidali ke kvalitnímu výkonu a dohromady jsme nasbírali 17 odpalů. Díky bezchybné obraně, která udržela hráče Hluboké bez jediného bodu, jsme se mohli radovat z první důležité výhry.

Druhý zápas jsme začali ve stejném duchu jako naše první střetnutí. Během první směny jsme se ujali vedení v zápase 2:0. Od druhé směny se ale Hluboká v útoku probrala a dokázala zatlačit na naší obranu v čele s Vítkem Křepinským. Sokol dokázal srovnat utkání a ve 4. směně navýšil svůj náskok o dalších 5 doběhů na 7:2. Nepříznivým skóre nás Hluboká donutila ke střídání a na nadhazovačský kopec nastoupil Matěj Hejtmánek. Ten dokázal Sokol v útoku zastavit a zavelel tak k obratu. Na pálce jsme začali stahovat body a zápas postupně otočili v náš prospěch. Do dohrávky Sokol nastupoval za stavu 10:7 a musel minimálně třikrát skórovat, aby zápas dostal do prodloužení. To se mu málem na dobře házejícího Matěje podařilo. Nicméně Rick nenechal nic náhodě a odházel poslední out zápasu, takže jsme se mohli radovat z těsné výhry 10:9.

SaBaT je po tomto víkendu s bilancí 6 výher a 4 proher na děleném 3. – 5. místě tabulky. Stejné skóre má i Jablonecký Blesk a Hroch Brno. Do konce základní části zbývají už jen 4 utkání a do nadstavby postoupí jen 4 nejlepší týmy.

Tuto sobotu přijede do Tróje náš rival v boji o play-off Jablonecký Blesk a tak se očekává vyrovnaná bitva během obou důležitých utkáních. Přijďte podpořit náš mužský A-tým v klíčových zápasech a užít si podívanou na atraktivní baseball!

Štěpán Dupal

Let´s go SaBaT!!

Vytisknout E-mail