Baseball

Český baseballový pohár: Homerunové derby pod Roudnickým zámkem

Jako hosté jsme začali na pálce a hned v první směně jsme si přinesli čtyřbodovou nadílku. V obraně na kopci začal za nás házet Matouš Procházka, který předvedl nadočekávající výkon a až do třetí směny domácí hráče k ničemu velkému nepustil.


Ve třetí směně však domácí pálkař Jan Pčolár překazil Matoušovu bezbodovou šňůru tříbodovým homerunem. Na to se nedalo odpovědět, nijak jinak něž opětovným tříbodovým homerunem, o který se zasloužil Štěpán Dupal.

V dalších směnách se na kopci předvedla i naše japonská posila Naoki Teramura a zápas doházel s jistotou Matěj Hejtmánek.

Přestože pálka domácích byla silná, náš tým předvedl, že dokáže být na pálce vždy silnější než soupeř a tak směnu po směně, bod po bodu, dovedl zápas k vítěznému konci.

Za zmínku stojí také dohazující nadhazovač domácího týmu, Lukáš Ercoli, jež nadhazuje za pražskou Kotlářku extraligu. Náš A-tým mužů se nebál proti němu postavit a zaznamenal i pár tvrdých a kvalitních hitů. Je toto možný počátek vstupu SaBaTu Praha mezi extraligové jedničky? Je možné očekávat finálovou účast ze strany A-týmu mužů v Českém baseballovém poháru? Můžeme jen odhadovat a doufat, že SaBaT Praha je připravený na jakékoliv zkoušky, které ho ještě čekají.

Amadeus Lovecký

Vytisknout E-mail