Baseball

Muži rozehráli nadstavbu o extraligu

Hráči Sabatu zahájili o víkendu 1.6.-2.6.2019 nadstavbu o extraligu zápasy s týmem z Hluboké nad Vltavou.

V sobotu se první zápas odehrával v pražské Troji a na nadhazovacím kopci se proti sobě postavily zahraniční posily obou týmů. Za Sabat Rick van Dijck, za soupeře Kodai Sasaki. Po prvních dvou směnách byl zápas vyrovnaný. Ve třetím inningu se ale skóre výrazně přiklonilo na stranu Jihočechů, a to zejména kvůli mnoha chybám v naší obraně vedla Hluboká 5:0. V následujících dvou směnách Sabat výsledek mírně zkorigoval, 5:2. Další vývoj zápasu se nesl v duchu postupného dohánění soupeře, který se ale pořád dokázal bodově prosazovat. Po devátém inningu tak zápas končí ve prospěch Hluboké 9:5.

 V neděli vyrazili naši hráči na odvetný zápas do Hluboké a vypadalo to, jakoby se přes noc role na hřištích otočily. Naši hráči začali útočně. Hned v první směně se díky několika úspěšným odpalům ujali vedení, když zaznamenali 3 doběhy. Náskok si Sabat udržoval i v dalších směnách. Našim pálkařům se dařilo dostávat domů body, i když Hluboká dokázala rozdíl skóre snižovat. Po čtvrté směně tak Sabat vedl 6:4. Pátý inning byl pro obě družstva plonkový a tudíž bez bodů. Šestá a sedmá směna se nesla ve znamení otáčení výsledku zápasu. Hluboká dokázala dostat domů 3 běžce a změnit výsledek na 6:7 ve svůj prospěch. Pálkaři Sabatu, ale nepodlehli tlaku ze strany soupeře a díky úspěšným odpalům a několika chybám soupeře v poli dokázali změnit skóre a připsat si další 3 doběhy. V deváté směně už k žádným bodovým změnám nedošlo a tak bylo konečné skóre 9:7 pro SaBaT.

Po prvním hracím víkendu nadstavby to znamená celkově 1:1 (W/L) na zápasy.

Marek Řezníček

 

 

Vytisknout E-mail