Baseball

Muži vs. Klasik : První nadstavbový víkend bez prohry

Tento víkend čekal na mužský A tým SaBaTu Praha soupeř, který vyhrál základní část 1. Ligy – Klasik Frýdek-Místek. Zápasy slibovaly vynikající baseballové výkony. V základní části SaBaT prohrál s Klasikem oba zápasy vždy o jediný bod. V zápasech nadstavby o Extraligu bylo skóre pokaždé také o jeden doběh, tentokrát však s lepším koncem pro kluky ze SaBaTu.

Do prvního zápasu vstupoval SaBaT s nadhazovačem Martinem Lukačkou, který do týmu hostuje. Martinovi se dařilo skvěle. Za pět směn umožnil pouze dva hity a bod neobdržel ani jeden. Poté Martina vystřídala japonská posila Naoki Teramura. Ten také potvrdil svoji vynikající formu, která se s každým zápasem zlepšuje. Naoki obdržel dva body na dlouhý homerun Matyáše Kozla, který určitě stojí za zmínku. Oba nadhazovači předvedli vynikající výkony a povolili soupeři jen málo.

Pálka v prvním zápase nebyla optimální, nedokázali jsme stahovat běžce na metách. To je obecně hlavní problém našeho útoku. Přesto jsme však dokázali porazit soupeře 6-4 na hity. Oproti tomu pálkařský průměr našeho týmu .194 z tohoto utkání není vysoký.

Je třeba také pochválit hru v poli, která byla, až na jedno malé zaváhání, bezchybná.

 

V neděli jsme se vypravili na hřiště Klasiku a chtěli jsme již prolomit dlouhotrvající víkendovou bilanci  1-1. To se nám podařilo. Nadhazovači odvedli opět kvalitní práci, zápas začínal Matěj Hejtmánek, který sice soupeři povolil 6 doběhů, ale i tak odházel kvalitní utkání. Win si připsal Kryštof Dupal, který nedostal doběh ani jeden. Zápas uzavřel Rick Dijck, který neměl lehkou situaci, ale zvládl útok Frýdku udržet.

V útoku jsme skórovali především na soupeřovy mety zdarma a passbally, na hity jsme prohráli 13-5. Za zmínku rozhodně stojí dvoumetové odpaly Adama Loveckého, Honzy Tůmy (který se po dlouhé nemoci zvládl vrátit na svůj standard a výrazně posílil naši pálku) a také Dana Vítka, nové posily A týmu.

Pole chybovalo více než v sobotním utkání, přesto však chyb nebylo mnoho. Errorů jsme sice udělali více než soupeř, naštěstí však nebyly klíčové pro průběh utkání.

Víkendové výkony SaBaTu se dají hodnotit vesměs kladně, byť je pořád co zlepšovat. Hlavní je, že jsme zvládli dvakrát uhrát dvě důležitá vítězství.

Ve středu čeká chlapské áčko semifinále ČBP proti Trebíči. Doufáme v co nejvyšší návštěvnost, protože je o co hrát a určitě oba týmy předvedou kvalitní baseball.

 

Go SaBaT!!

Kryštof Hasal

Vytisknout E-mail