Baseball

Muži vs. Olympia Blansko: první výhra proti extraligovému týmu

Po 2týdenní pauze hráči Sabatu pokračovali o víkendu v boji v nadstavbě o extraligu. V červenci je čekají zápasy s extraligovými týmy a jako s prvním se tento víkend střetli s Olympia Blansko.

V pátek naše hráče čekal večerní zápas u soupeře v Blansku. První směnu začali úspěšně, kdy Mikuláš Hanuš po trefení nadhozem obsazuje první metu a po sérii odpalů dobíhá pro první bod. Za Sabat začal na kopci Japonská posila Naoki Teramura. Naoki odházel solidních 6 směn, kdy umožnil 5 odpalů a 3 doběhy. Poslední 2 směny doházel Kryštof Dupal, který neumožnil jediný odpal. Soupeřův nadhazovač Štěpán Havlíček odházel výborně celý zápas, a kromě první směny našim klukům již nedovolil skórovat. Celý zápas kluci odehráli bez chyb v obraně, bohužel s nevýraznou pálkou se vyhrává těžko, a tak se z výhry 3:1 radovalo Blansko.

V sobotu naši hráči hráli doma a chtěli si spravit chuť na pálce, která den před tím nebyla ideální. Na kopci za domácí začal Rick Van Dijck, který za 6 směn obdržel pouze 3 body. Od druhé směny se probudila konečně i pálka našich kluků, kdy Marek Řezníček stahuje domů Štěpána Dupala. Ve třetí směně Jan Tůma stáhl odpalem další 2 body, pak po sérii met zdarma a trefených pálkařů obsadili všechny mety a Kryštof Dupal odpalem stáhl další body a Sabat se ujmul po 3. směně vedení 6:2. Po zbytek zápasu naši kluci na pálce předváděli zodpovědný výkon a neustále zvyšovali svůj náskok. Střídající nadhazovač Matěj Hejtmánek si v 8. směně vybral slabší chvilku a Blansko se dotáhlo na rozdíl 3 bodů. V 8. směně ale zabral útok našich hráčů ještě víc, kdy se předvedl Mikuláš Hanuš dvojmetovým odpalem, kterým stáhl domů 3 body. Zápas poté doházel na výbornou Vít Křepinský a naši kluci vítězí 14:6.

Po tomhle víkendu naši kluci mají momentálně skóre 5:3 (W/L) a přiblížili se tak k postupu do Extraligy. Následující víkend hrají s Třebíč Nuclears. 14.7. v neděli od 14:00 se s nimi naši kluci střetnou doma v Troji, tak zveme naše fanoušky, aby přišli opět fandit.

Jan Tůma

Vytisknout E-mail