Baseball

Muži vs. Třebíč Nuclears: důležitá výhra a udržení se na postupové pozici do EXL

Minulý víkend čekal hráče SaBaTu papírově nejtěžší soupeř nadstavbové části, a to Třebíč Nuclears. Oba zápasy se nesly ve znamení nepříznivého počasí, ale i přes několik delších dešťových přeháněk se sobotní i nedělní duel odehrál.

V sobotu měli jasně navrch hráči Třebíče. Na kopci nastoupila zahraniční posila, Jose Flores, a prakticky k ničemu SaBat nepustila. Výsledkem je odházený complete, žádný obdržený bod a pouhé dva hity. Ty si připsali Daniel Vítek a Adam Lovecký. Druhým startujícím nadhazovačem byl Martin Lukačka. Hráči, který ještě minulou sezonu oblékal dres extraligového Tempa, se na kopci dařilo, avšak dva errory v poli a postupně se zlepšující třebíčská ofenziva znamenala prohru 10:0 již po 7. inningu. Sabatu tak první z dvojzápasu vůbec nevyšel a doufal, že soupeři oplatí porážku následující den. 

Nedělní utkání v pražské Tróji začína za domácí na kopci Rick van Dijck. Nedaří se mu pouze v první směně, kdy se Třebíč ujímá vedení 4:0, další čtyři směny však odhází skvěle a k dalším bodům soupeře již nepouští. Za Nuclears startuje opět zahraniční hráč – Timothy Holmes. Ten však za stejnou porci zápasu dostává bodů osm, Sabat tedy v polovině zápasu vede 8:5. Zbytek utkání si pražané již pohlídali a vyhrávají 9:7. Nutno říct, že stejně dobře, jako van Dijck, zaházel i Kryštof Dupal a Naoki Teramura.

I po tomto víkendu se Sabat drží na příčkách zaručující start v příštím ročníku Extraligy. Do konce nadstavbové části zbývají čtyři utkání. Postupně se utká doma i venku s Technikou Brno a se Skokany z Olomouce, kteří již v tento okamžik mají jistotu sestupu do 1. Ligy.

 

Jára Petřina

Vytisknout E-mail