Baseball

Muži vs. Technika Brno: veledůležitá výhra 12:10, která tým posouvá zase o něco blíže postupu do extraligy

Nadstavba o extraligu vrcholí a Sabat se stále drží na postupových místech. V sobotu Pražané vyrazili odehrát velice důležité utkání na Kraví horu, kde je čekala domácí Technika Brno, jeden z největších favoritů na postup do extraligy.

Za Sabat na nadhazovacím kopci zápas odstartoval Naoki Teramura, kterému se poměrně úspěšně dařilo držet silný brněnský lineup na uzdě. Skóre se poprvé měnilo až ve třetím inningu, kdy se pálkařům Sabatu podařilo dvakrát překonat kvalitně házejícího Martina Stříteckého. Bohužel domácí úzký náskok dokázali vymazat hned v dohrávce směny a Pražané tak museli dotahovat. K nakonec, jak se později ukázalo, rozhodujícímu zvratu došlo hned v následující směně, kdy se Sabat dokázal prosadit na pálce a vybudoval si náskok pěti bodů. Vedení se poté Pražanům dokázalo udržet až do devátého inningu, který úspěšně zvládl zakončit Rick van Dijck a připsal si tak save.

Celkově bylo sobotní utkání bohaté na hity, a to na obou stranách, dohromady jich fanoušci na Kraví hoře mohli vidět 30 (Sabat 12, Technika 18). V zápase také padly celkem 4 homeruny (D. Vítek 2x, B. Kocourek 2x). Jako rozdílnou herní činností se ukázala být hra v poli, kdy hráči domácí Techniky udělali celkem 6 chyb, oproti pouze dvěma na druhé straně.

D. Vítek – 3/5, 2HR, 5RBI, 2R

A. Zatloukal – 3/5, RBI, 2R

M. Černý – 1/5, 2B, 2RBI, R

 

Sabat se tak může radovat z veledůležité výhry 12:10, která tým posouvá zase o něco blíže postupu do extraligy. Naplánované nedělní utkání v Tróji se bohužel kvůli nepřízni počasí nakonec nedohrálo a bude se tak opakovat v náhradním termínu. I po tomto víkendu pražský celek zůstává na postupových místech, a to konkrétně na velice slibné druhé pozici s bilancí 7 výher a 4 proher. Tabulka nadstavby však zůstává nadále zamotaná a o postupujících tak rozhodne až poslední hrací víkend. Sabat se v něm utká se Skokany z Olomouce. V sobotu v Praze, avšak netradičně na hřišti Kotlářky Praha, na Markétě, a v neděli poté na Hané.

tabulku nadstavby o Extraligu ke dni 22.7.2019 si můžete prohlédnout zde: tabulka nadstavby o Extraligu

Vytisknout E-mail