Baseball

Muži vs. Eagles Praha: první EXL zápasy

V pátek 22.5.2020 nastoupil v Krči pod světly ke svému prvnímu extraligovému zápasu SaBaT Praha a hned to bylo proti vícemistrům extraligy 2019.

Domácí Eagles nasadili na kopec své nadhazovačské eso a reprezentanta Tomáše Duffka, který držel SaBaT bezchybně 4 směny. Zatímco SaBaT nasadil na kopec novu posilu Martina Lukačku, na kterého se pálkaři krče pravidelně prosazovali a když už to vypadalo na nějaké zpomalení, dokázali domácí každou chybu hostů proměnit v další body a proto po 3 směnách už vedli 13:0 a pro SaBaT to nebyl hezký vstup do extraligy. Světlo na konci tunelu poskytl SaBaTu Matěj Hejtmánek, který skvěle dokázal držet pálkaře krče přes 3 směny. Díky dobré obraně se SaBaT prosadil i v útoku a za zmínku stojí dvoumetový odpal Mikuláše Hanuše, který si tak připsal první extraligový hit a první RBI. První zápas tak nedopadl podle představ a utrpěli jsme porážku 15:3, ale z utkání vzešlo z mnoho zkušeností, které se budou hodit v dalších zápasech. 


V sobotu se hrála odveta a to na hřišti nováčka v Tróji. Už od rána bylo jasné, že počasí přát baseballu nebude a tak se začalo o 30 minut dříve než se mělo. Za domácí SaBaT nastoupil na kopec Jiří Vavruša, který je v SaBaTu nadhazovačskou jedničkou a hned v prvním zápase ukázal proč. Za Krč na kopec nastoupil mladý nadhazovač Ondřej Hegr, který poslední dva roky sbíral v extralize zkušenosti spíše jako reliever. Oproti pátku se SaBaT prosazoval už od začátku a dokázal skórovat v prvním dvou směnách. SaBaT ukázal, že dokáže hrát vyrovnaný zápas i se špičkovým týmem a prokázal sílu na pálce, když si 8/9 hráčů připsalo alespoň jeden hit. Určitě se musí zmínit výkon Jiřího Vavruši, který odházel celý zápas a držel pálkaře krče na uzdě a kdyby nebylo chyb v obraně, SaBaT by pravděpodobně slavil svou první výhru. Na pálce táhli tým domácích Michal Müller a Jaroslav Petřina oba si připsali po 3 hitech a 1 RBI. Zápas byl určitě napínavý až do konce, protože v dohrávce 6 směny bylo jasné, že kvůli nepřetržitému dešti a větru zápas po pálce domácích skončí. SaBaT sice dokázal přidat 2 body, naplnit mety a chyběl nám tak jeden klíčový odpal, který mohl zvrátit výsledek zápasu. Bohužel se tak nestalo a prohráli jsme nejtěsnějším výsledkem 4:5. SaBaT tak ukázal celému českému baseballu, že nechce být jen otloukánkem, ale že každý víkend bude bojovat o vítězství. 

Zapsal Dan

Vytisknout