Baseball

Muži vs. Hroši Brno: Ani druhý extraligový víkend pro Sabat nedopadl dobře

Na svůj třetí zápas v české nejvyšší baseballové lize tým Sabatu Praha vyjel do Brna, aby se utkal s pátým týmem loňské tabulky, Hrochy Brno.

Za hostující Sabat na kopci zápas odstartoval Jirka Vavruša, tomu se velmi dařilo a domácí pálkaře nepouštěl takřka k ničemu. Naopak pálkaři pražského týmu do zápasu vstoupili dravě a díky dobrým startům se jim pravidelně dařilo obsazovat mety. Bohužel se opět ukázal trend z minulých sezón a to sice velký počet zanechaných běžců na metách, hovoří o tom i celkový počet hitů, který byl na konci zápasu téměř vyrovnaný (12-13). I přes to šel hostující celek ve čtvrté směně do vedení, když běžci využili chyby domácího catchera a Sabat se tak mohl radovat z vedení 4-2. Bohužel osudovou se pro zápas stala hned směna následující. Několik úspěšných odpalů domácích Hrochů, ale především řada slepených errorů v obraně Sabatu znamenala zvrat v utkání, když se domácí ujali vedení 12-4. Na takovou smršť už bohužel pražané nedokázali zareagovat a utkání tak skončilo po osmé směně rozdílem 14-4. Za zmínku stojí první extraligový start mladého nadhazovače Kryštofa Kavana, který si v Brně odbyl svou premiéru, a nevedlo se mu vůbec špatně.

Zapsal Matěj H.


V neděli 31.5. se v Troji konala odveta. Hned od první směny byli Hroši po sobotním zápase velmi agresivní na pálce a celkově zaznamenali 14 úspěšných odpalů, z toho 4 byli vícemetové, a po třetím inningu byl stav 0:6. Hosté nasadili na kopec mladého Raymonda Whiteheada, který podal velmi slušný výkon a umožnil SaBaTu pouhých 5 odpalů. Přestože se naše mužské Áčko snažilo skóre otočit, tak se to nepovedlo a celý zápas pak skončil po 9 směně s výsledkem 0:9. SaBaT má tedy po prvních čtyrech zápasech v extralize bilanci 0-4 a příští sobotu se utká s Technikou Brno na Kraví Hoře, která zatím hraje velmi přesvědčivě.

Zapsal Ondra H.

Vytisknout E-mail