Baseball

Muži vs. Technika Brno: Muži slaví svou první extraligovou výhru!

Extraligový los hráčům SaBaTu přisoudil týden po Hroších dalšího brněnského soupeře, kterým byla Technika. První zápas se odehrál v sobotu na Kraví hoře, odveta byla naplánována na nedělní odpoledne v pražské Troji.

V sobotu za SaBaT začíná na nadhazovacím kopci mladík Kryštof Kavan, kterému vychází první dvě směny velmi dobře, avšak v té třetí se probouzí pálka Techniky a po třetině zápasu je stav 10:0 v neprospěch Pražanů. Kryštof Kavan je vystřídán Vítkem Helusem, ale ani jemu se nepovedlo soupeře zastavit. Spousta met zdarma, silný brněnský útok a jejich startující nadhazovač Michal Kočí – faktory, které rozhoduj o výsledku 19:0 a nejvyšší prohře SaBaTu v dosavadním extraligovém ročníku. Neúspěch se snažíme hodit za hlavu co nejrychleji, další den nás čeká odveta, ve které chceme uspět a získat první extraligovou výhru.

Druhý zápas se diametrálně liší od toho prvního. Domácí startér Jirka Vavruša soupeři za své pěti inningové působení umožňuje pouhé dva body a dává SaBaTu velmi dobrou šanci uhrát kvalitní výsledek. Je nutné podoknout, že i nadhazovači soupeře se dařilo. Radek Burian zvládl stejný počet směn jako Jirka V. a dovolil 4 body. Zápas je zajímavý až do úplného závěru. Sabat v poslední směně vede 4:3, na kopec se staví Matěj Hejtmánek. Po několika slepených hitech je srovnáno na 4:4. Tento stav platí i po dohrávce a jde se do tie-breaku! Technika získává dva body, za SaBaT jde pálit Daniel Riegger, který třímetovým odpalem stahuje Mikuláše Hanuše i Jana Tůmu. Zápas je srovnán a o vítězný bod se zaslouží hned další pálkař, a to Ondřej Hrdlička. Svým singlem dostává domů Daniela Rieggra a tím utkání ukončuje!

Po velmi divokém konci se SaBaT může radovat ze své první výhry v nejvyšší soutěži a po třech hracích víkendech má bilanci 1-5. Další utkání již tento víkend a obě se uskuteční v Praze. Soupeřem bude Kotlářka, která se nyní nachází na prvním místě tabulky. V sobotu se bude hrát od 16h v Troji, v neděli pak na Kotlářce!

 

Zapsal Jára P. a Tadeáš K.

Vytisknout E-mail