Baseball

Muži vs. Olympia Blansko a Arrows Ostrava: druhá výhra v letošní sezóně

Po středečním zápase s Tempem nás čekal nabitý víkend s dvěma zápasy proti Olympii Blansko a jedním proti Arrows Ostrava.

V pátek jsme vyrazili na večerní utkání do Blanska, se kterým pravidelně hrajeme vyrovnané zápasy. Po strastiplné cestě plné zúžení a kolon jsme přijeli na podmáčený Strawberry field. Na kopci začal Jakub Kostka za domácí a Martin Lukačka za nás. Od začátku se potvrzoval předpoklad vyrovnaného utkání. Kdykoliv jsme se ujali vedení, domácí vzápětí srovnali. V šesté a sedmé směně si za začínajících bouřkových přeháněk odbyl úspěšnou extraligovou premiéru na kopci Tadeáš Kalčev. Když z kopce odcházel, byl na cestě zapsat si výhru. Hosté ale využili domácího prostředí a v osmé směně srovnali. V deváté směně se skóre nezměnilo, a tak musela rozhodnout nastavená směna. V desáté směně jsme na error, čtyři mety zdarma a dva hity stáhli osm bodů a těšili se na jasné vítězství. Domácí ovšem nesložili zbraně a začali mocně stahovat. Čtyři body bez outu znamenali změnu na kopci. Michal Müller dovolil už jen jeden doběh a zaznamenal save. Zápas nakonec skončil 13:10 v náš prospěch a mohli jsme se radovat z druhé výhry v této sezóně.

zapsal Jakub Němeček

V sobotu jsme Blansko přívítali na domácí půdě. Na kopci za domácí tým nastoupil Jirka Vavruša, na druhé straně Štěpán Havlíček. Z první směny odešla lépe Olympie s náskokem 2 bodů. Do čtvrté směny ještě hosté svůj náskok navýšili na 7:1. V průběhu 4. hostující tým vystřídal nadhazovače(Aleš Blažek), na kterého se nám podařilo snížit stav zápasu na 7:6. 7. směnu se na kopci objevil Kryštof Hasal za domácí tým a udržel bez bodu. V průběhu 8. byl vystřídán na kopci Matějem Hejtmánkem, ale tomu se tlak hostů nepovedl zastavit. V poslední směně jsme ještě dokázali snížit na 12:9. I když jsme byli statisticky lepší pálkaři, udělali jsme 6 chyb v poli a stím se ve většině případů nedá vyhrát.

zapsal Štěpán Veleta

V neděli 28.6. se odehrál v Troji přeložený zápas SaBaTu Praha proti loňským mistrům Arrows Ostrava. Pro SaBaT to byl už čtvrtý zápas v týdnu.

Po první směně odcházel domácí SaBaT s vedením 2:0, kdy pro body doběhli Petřina a Tůma. V druhé směně došlo k vyrovnání na 2:2 a mohli jsme sledovat velmi vyrovnaný souboj. V třetí a čtvrté směně se už ale hosté začali na startujícího nadhazovače SaBaTu Michala Müllera prosazovat a dokázali stáhnout 7 bodů. Střídající nadhazovači SaBaTu (Helus, Svoboda, Hasal) v posledních třech směnách umožnili dalších šest bodů. Naopak domácí pálkaři dokázali na startujícího nadhazovače hostů Šína a relievera Kubovčíka vyprodukovat pouze šest dobrých odpalů a od první směny už neskórovali. V sedmé směně tak bylo utkání ukončeno rozdílem 15:2.

zapsal Kryštof Kavan

 

 

Vytisknout E-mail