Baseball

T-ball - Osmičky osmé

O víkendu proběhl v Třebíči Český Pohár osmiletých, kam se po třech letech přihlásil i náš tým nejmladších nadějí posílený o tři hráče SK Kotlářka. Kromě našeho týmu, složeného z poloviny osmiletými hráči se zkušenostmi a z poloviny šestiletých nováčků, se turnaje zúčastnili i další dva pražské týmy Eagles a Tempo Titans a pak ještě pět jihomoravských týmů. Náš tým se ve skupině A v sobotu postupně utkal s mnohem zkušenějšími týmy z Blanska (prohra 14:19), Eagles Praha (prohra 3:16) a pořádající Třebíče (0:30). Hlavně poslední zápas ve skupině byl očistec, Třebíč složená ze zkušených hráčů nedala našemu týmu prakticky žádnou šanci a jen dvakrát jsme se dostali na mety a nejdále na druhou metu. V neděli nás pak čekal třetí tým ze skupiny B, Hroši Brno. V tomto zápase jsme se poprvé dostali v turnaji do vedení 3:0, ačkoliv toto vedení nám vydrželo jen do dohrávky první směny, kdy Hroši otočili na 3:5 a ačkoliv jsme se soupeři drželi na "dostřel" dohnat nám se jej nepodařilo, nakonec i v tomto zápase jsme prohráli 14:24. Čekal nás tak souboj o sedmé místo a další pražské derby s Tempo Titans. I tomto zápase jsme se drželi soupeře zuby nehty, ale ani to bohužel nestačilo k vítězství, Tempo nakonec zvítězilo 19:12 a tímto končíme na turnaji osmí.

I přesto, že se nepodařilo zvítězit ani v jednom zápase, odehrál tým skvělé zápasy proti Blansku, Hrochům i Tempu. A protože se v týmu objevili tři šestiletí hráči (jeden z nich dokonce pětiletý), kteří se lepšili zápas od zápasu, není vyloučeno, že za dva roky na Českém Poháru napodobí své starší kamarády, kteří tento turnaj před třemi lety s přehledem vyhráli. Nyní čeká tento tým doplněný o několik starších spoluhráčů (devítiletí a desetiletí) ještě několik zápasů v rámci oblastního přeboru mladších žáků.

Děkujeme všem hráčům i posilám z Kotlářky za skvělé výkony a všem rodičům za neúnavné povzbuzování.

Kompletní výsledkový servis turnaje naleznete .

Konečné pořadí ČP U8

  1. Třebíč Nuclears
  2. Draci Brno
  3. Eagles Praha
  4. Pipas Brno
  5. Olympia Blansko
  6. Hroši Brno
  7. Tempo Titans Praha
  8. SaBaT Praha

tým SaBaT U8 na ČBP U8 v Třebíči - 14.-15.9.2013

foto Radka Havlíková

Vytisknout E-mail