Baseball

U11 si veze bronz z kvalifikace ČBP na Hluboké

Na letošní ČBP se přihlásil rekordní počet dvaceti týmů, a tak byla ČBA nucena uspořádat kvalifikaci. Ta vzhledem ke kapacitám jednotlivých hřišť připadla na uplynulý prodloužený víkend (19.-21.5.) do Třebíče a Hluboké nad Vltavou. Mladší žáci Sabatu byli nalosováni do turnaje na Hluboké. Ve skupině se postupně potkali s Draky, Technikou, Hlubokou a Plzní. Pro postup do finálové desítky bylo potřeba umístění do 5. místa, což se ve finále podařilo.

 

Pátek -19.5.

 

Na začátek turnaje nás čekala ta nejtěžší zkouška v podání brněnských Draků. Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a v první směně třikrát skórovali. Soupeř odpověděl čtyřmi doběhy a utkání pak kontroloval až do konce. Drakům se postupně povedlo odskočit na konečných výsledek 5-20. Zápas výrazně ovlivnil dlouhý backstop (10m) a také starty našich méně zkušených nadhazovačů. Ty jsme záměrně vybrali proti nejsilnějšímu soupeři a pošetřili ty zkušenější na rozhodující utkání. Na druhou stranu je potřeba pochválit Šamana, Marušku, Huga, Tobiho a Maxe, s jakým klidem k utkání (pro někoho první v životě) přistoupili a odpracovali. Pálka zaslouží také velkou pochvalu, pět doběhů Draci nikomu za celý turnaj nepovolili.

 

Druhé utkání již bylo zlomové pro vývoj v celém turnaji. Techniku jsme chtěli porazit, a tak na kopec šli vyloženě strikeři. První směnu a půl si bez velkých problémů odházel Šíma Hanuš a Technika si připsala pouze jeden doběh, kdežto náš tým bodů pět. Na Youkilise pak připadla role udržet soupeře bez velkých bodových šňůr, což vyváženým výkonem potvrdil. V útoku jsme postupně přidávali bod za bodem až na konečných 10-5. Nejtěžšího soupeře po Dracích jsme úspěšně zvládli a vzhledem k ostatním výsledkům stačilo pro postup na finálový turnaj zdolat následující den Hlubokou.

 

Sobota – 20.5.

 

V sobotu se výrazně zhoršilo počasí a oproti pátečnímu horku a sluníčku oblohu vystřídaly mraky a pošmourno. Na výkonu U11 to však vůbec nebylo znát a díky dlouhé pálce a jistému nadhozu jsme vyprovodili postupně jak Hlubokou 17-4, tak Plzeň 24-2. Stále bez použití našeho nejlepšího nadhazovače. Toho jsme si šetřili na finálovou odvetu proti Brnu. Zápasy jsme měli za sebou již kolem třetí odpoledne a po pozdním obědě si děti užily místní atrakce. Byli jsme také povzbudit naši hráčku Máju (již nemohla hrát s námi – ročník 2005), která bojovala společně se žákyněmi Sabatu na souběžně hraném softbalovém turnaji. Děvčatům se na turnaji dařilo a nakonec obsadila stříbrnou pozici.

 

Neděle – 21.5.

 

Po sobotních výsledcích jsme věděli, že do finále bude cesta trnitá. Semifinále s Titány bylo hodně prestižní, jelikož oba týmy se těšily a věřili si na souboj o prvenství s Draky. V utkání jsme dominovali na pálce a jen nezvládnutá koncovka poslední směny a hodně met zdarma znamenalo prohru 16-11. O celkové pořadí jsme tak v utkání o bronz nastoupili proti Olympii Blansko. Soupeř z jihu Moravy dělá velké pokroky a utkání bylo z počátku velmi vyrovnané. Naši obranu držel bezchybný nadhoz Honzy Fejta a útok malý Šimon Hanuš, po jehož odpalech jsme získaly důležité body. Soupeři jsme po zranění jejich nadhozu (měli by jen 8 hráčů v poli) půjčili Huga a i přes tento handicap zvítězili 11:5.

 

Turnaj jsme tak zakončili vítězstvím a třetí místo je dobrým příslibem na finálový turnaj, který bude opět na Hluboké v druhé polovině června. Tam nás bude čekat ta nejvyšší kvalita.

Celkové pořadí z obou turnajů:

Pořadí Týmy
  1. Cardion Hroši Brno
  Draci Brno
  2. Tempo Titans Praha
  Nuclears Třebíč
  3. SaBaT Praha
  Oilers Hodonín
  4. Olympia Blansko
  Rytíři Trutnov
  5. SK Kotlářka
  Eagles Praha
  6. Sokol Hluboká nad Vltavou
  Arrows Ostrava
  7. Klasik Frýdek-Místek
  Technika Brno
  8. Blesk Jablonec
  Baseball Plzeň
  9. Pipas Brno
  Wolfs Domažlice
  10. Skokani Olomouc

 

 

Vytisknout E-mail