Baseball

U11 B2S 2017 - 3./11.- nejlepší výsledek v historii

Třetí ročník turnaje Back to School se uskutečnil uplynulý víkend na pražských hřištích, přičemž kategorie U11 byla opět svěřena Tempu. Žákovský tým Sabatu byl nasazen do skupiny C, společně s týmy Techniky Brno a Plzně.

 

Na Techniku to umíme

Čtvrteční dusný podvečer lákal spíš k vodě než na hřiště, ale rozpis turnaje byl jasný, a tak jsme od šesti hodin hráli první skupinový zápas s Technikou. Papírově se jednalo o souboj o první místo, a proto sestava pro zápas byla ta nejsilnější možná. Na kopci jsme šetřili ruce, a tak se postupně představili Šaman (31 nadhozů) a Šíma (32 nadhozů) a krásně splnili cíl, trefovat strike zónu (jen 2BB za celý zápas). Slabší pálka s velkou strike zónou znamenala hubené vedení 2-0 po čtyřech směnách. V páté směně jsme se částečně chytli 3B odpalem Šímy Hanuše, 2B Honzy Fejta a 1B Šamana, jejichž doběhy znamenaly navýšení skóre na konečných 5-0, když utkání uzavřel třemi strajky Joukilis. Vydřené utkání přineslo nejen radost z důležitého vítězství, ale také zranění Marušky, která si natáhla stehenní sval a v turnaji i tak pomáhala fanděním v dougoutu.

 

Plzeň potkáme i ve skupině na MČR – nečekané problémy

Druhým soupeřem ve skupině byli v pátek baseballisté Plzně. Tým, který se vítězstvím v regionálním přeboru nominoval na MČR a střetneme se s ním za tři týdny na Hluboké. Poté, co plzeňští prohráli dopolední zápas rozdílem dvaceti bodů po 2. směně, bylo jasné, že pro vítězství ve skupině musíme opět zvítězit. Mělo jít o jasnou záležitost, ale první dvě směny jako bychom spali. Strikeouty společně s ospalým výkonem v poli znamenal nepříjemný výsledek 0-4 po dvou směnách. Jak už to ale tato generace Sabaťáků umí, dokázali jsme v pravý okamžik zabrat a nakonec s vypětím všech sil otočit na 5-4. Cesta do semifinále tak byla hned snadnější. Jako vítězové skupiny nás v sobotu čeká Kotlářka a ne obávaní Hroši! Ze zápasu pro bolesti nohou odstoupil Šíža (celý turnaj ještě dohrál, ale v pondělí bohužel byla potvrzena borelióza – celý tým přeje co nejrychlejší návrat), a tak jsme nasadili malého Máťu Špimra, který se v prvním startu ani trochu nestyděl a pomohl k obratu.

 

Sobotní extra dlouhý double

Čtvrtfinálový souboj s Kotlářkou začala na kopci Mája a za dvě směny dovolila soupeři jediný doběh. Po dvou dobězích v první a třetí směně vedeme 4-1 a vše se zdá v poklidu, když přichází čtvrtá směna, série met zdarma a povedené dva hity a najednou prohráváme o bod. Naštěstí dokážeme dobře odpovědět a tripl Honzy Fejta s naplněnými metami otáčí vedení na naši stranu. Utkání si Honza uhlídá i s nadhozem a postupujeme tak do semifinále po vítězství 9-5.

V úmorném vedru čekáme 4 hodiny na semifinále, do kterého se po jasném vítězství nad Arrows probojují hamburští North Stars. Na utkání si věříme, byť jsme ve středu se stejným týmem jasně prohráli, ale to jsme hráli v slabší sestavě a Němci vypadali docela hratelně. Situace je ale zcela jiná. Děti po dlouhém čekání nezachytí začátek zápasu a v první směně dostáváme silný direkt v podobě devíti bodů. Na jejich nadhoz se nedokážeme prosadit. Německá zarputilost se nezastavuje ani při rozdílu nad dvacet bodů a krádeže met s doběhy přibývají. Celé utkání končí po druhé směně rozdílem přes 20 bodů. Finále je tedy pryč a v neděli jdeme na Hrochy.

 

Nevěříte – věřte

Je tu poslední čtvrtý den, finále turnaje a nás čeká boj o bronz s Hroší zkušeností a kvalitou. Naposledy jsme s nimi drželi krok 4 směny a poté nás rozdupali. To jsme dnes nechtěli dopustit. Prohrávám los, ale soupeř volí po prvotní otázce, zda chceme být domácí, že chce být host. Jsme tak domácí a říkám si: „Co je to za hru, co na nás zkouší? Dneska nám to musí vyjít!“.  Začínáme dobře, Mája na hranici zranění zastavuje míč tělem na dvojce a první směna je bez bodu. My však také neskórujeme. Ve druhé směně stále pěkně nadhazuje Šíma Hanuš, Mája přidává další pěkný zákrok, přichází zbytečná chyba a nezpracovaný třetí aut na spojce a rázem máme po zbytečných přehozech sedmibodovou ztrátu 0-7. Kolikrát už jsme tohle zažili. Málokdo z přihlížejících by na nás v tu chvíli asi vsadil, ale my se nevzdáváme. Děti uklidňujeme, s tím, že hrajeme dobře a naše body přijdou, pokud to nevzdáme a budeme bojovat a povzbuzovat se až do konce. A to se opravdu stalo! V dohrávce stahujeme čtyři body a házet jde náš nejmladší kluk z plakátu (malý, bezvýznamný kvíz). Kontroluje zápas a s pomocí celého týmu dovolí soupeři pouze jeden doběh. Pro mne osobně hráč turnaje. Soupeř je čím dá tím víc nervóznější a dělá chyby, které u něj neznáme. Otáčíme skóre na 17-8 a to je utkání ukončeno dříve pro časový limit. Radost je neskutečná, síla kolektivu, který fandil tak, že jindy hlasití hosté od třetí směny ani nepípli, ukázala, že víra ve vítězství, je to základní, co v zápasech potřebujeme. Ostatní přijde s tím.

Rád bych za všechny trenéry poděkoval pořadatelům, hráčům, rodičům i soupeřům, protože bez nich by takto krásný turnaj nebyl. Třetí turnaj tak pro U11 končí historicky nejlepším umístěním, ale i to se dá stále zlepšovat.

--FN--

Vytisknout E-mail