Baseball

U11 - zhodnocení sezony 2017

V minulém týdnu jsme dohráli oblastní soutěž a pomalu nám končí i venkovní tréninková sezona, a tak bych rád shrnul výsledky společné roční práce dětí a nás trenérů žáků do jedenácti let.

Nejdřív pár čísel. Celkem jsme na venkovních hřištích odehráli 35 utkání s aktivním poměrem 22:13. V oblasti Severozápad, kterou jsme na jaře vyhráli, jsme skončili s výborným poměrem 9:3 při skóre 120:78. Tady je krásně vidět zlepšení na pálce, průměrně jsme získali 10 bodů na zápas a to je výborné číslo. S žádným týmem v oblasti nemáme pasivní bilanci a je potřeba zmínit i velkolepé vítězství o parník (17:8) nad silnými Hrochy Brno v souboji o třetí místo na Back2school. Konfrontace s těmi nejlepšími je to, co tým do budoucna potřebuje. Když započítám i zimní plavání, měly děti za celý rok přes 75 tréninkových jednotek a u těch nejpilnějších se to výrazně v jejich výkonech projevilo. Účast na trénincích a následné zlepšení hry je jasně měřitelné. Během roku se k týmu připojilo až 7 nových hráčů (velká část až po prázdninách) a jen jeden odešel.

Největšími úspěchy jsou celkové vítězství žáků v oblasti, čtvrté místo na Českém basebalovém poháru v konkurenci 20 nejlepších týmu z celé České republiky. Dále pak krásné 5. místo na Mistrovství republiky a 3. místo na silně obsazeném turnaji B2S. Stejně důležité jako umístění je i rozšíření množství nadhazovačů a kečrů. Z dvou nadhazovačů jsme se dostali na 8, u kečrů jsme zapojili hned trojici nových tváří.

To byla čísla, ta ne vždy přesně odráží a popisují realitu a nejsou tím nejhlavnějším důvodem naší práce. I když si sami řekněte, kdo rád nevyhrává? :o) Letošní hlavní vítězství vidím v síle kolektivu, touhu zlepšovat se, povzbudit kamaráda, stejně tak i celkovou radost ze hry a přátelství, které mezi dětmi vyrostlo. K tomu velice přispěla i sebedůvěra a víra otočit nepříznivý výsledek. Děti se na tréninky těší, chodí trénovat i samostatně a je cítit i důležitá podpora jejich rodičů. Ta je velkým hnacím motorem a v dětském sportu to bez této složky moc nejde.

Chtěl bych poděkovat všem trenérům, Tomášovi Vavrušovi, Matoušovi Procházkovi, Michalovi Doskočilovi, Martinovi Špimrovi, Pavlovi Slezákovi a také juniorům (Mikimu, Edovi a Kryštofovi), kteří s touto kategorií pracovali. Jejich práce se na zmíněných výsledcích projevila a basebalově děti posunula. Dále také děkujeme všem rodičům, kteří děti na tréninky a zápasy doprovází a neváhají pro děti zajet třeba i na školu v přírodě, upravit svou dovolenou ve prospěch týmu a třeba i ušít týmovou vlajku.

Přeji Vám krásný podzim a dětem hodně síly a nadšení do další práce, vždyť v listopadu už jdeme do tělocvičen.

--FN--

Vytisknout E-mail