Nábor

Nábor bude v roce 2020 probíhat pro holky každé zářijové pondělí a středu, pro kluky každé úterý a čtvrtek od 16:00 v areálu SaBaTu.

!!! Hlavní náborové dny !!!
- softball - pro holky - středa a pondělí 2. a 7. září      16-17.30 hod
- baseball - pro kluky - pátek a úterý 4. a 8. září               16-17.30 hod

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak staré děti se mohou přihlásit?
Ideální je věk 6 - 11 let, v přípravce jsou děti od 5 let.

Kde se nachází sportoviště?
Na adrese: U Vltavy 1, Praha 7 – Troja. Na dohled od zastávky „Trojská“.

Koho kontaktovat?
Kontaktujte nás kdykoliv na níže uvedeném kontaktu nebo přímo trenérovi dané věkové kategorie baseballu a softballu.
Baseball: Šárka Kolovratová: 608 976 184, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Softball: Jitka Horová: 739 278 633, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Proč právě baseball a softball?  

Jedná se o příbuzné pálkovací sporty, patří mezi  nejpopulárnější sporty na světě. Celosvětově se jim věnuje přes čtvrt miliardy lidí. Jako jedny z mála sportů dávají svojí rozmanitostí postů a herních situací příležitost pro uplatnění různým typům dětí (malý, tenký, silný, velký, každý se somatotyp má šanci najít optimální místo na hřišti). Baseball a softball jsou sporty, při kterých jsou všestranně rozvíjeny sportovní dovednosti dítěte. Z tohoto pohledu se jedná o sporty univerzálně pohybové, jejichž trénování vede k posílení celého těla.

... Ernest Hemingway prohlásil, že baseball jsou nejrychlejší šachy na světě. Hraní baseballu a softballu totiž rozvíjí kreativní myšlení, rychlost reakce a rychle adaptaci na při různých herních situacích, což má za následek pozitivní rozvoj duševních schopností, které si hráči přenášejí i do školy a běžného života…

Četné vědecké studie prokázaly, že děti vychované v kolektivním sportu, umí lépe čelit hrozbě šikany, získávají praktické sociální návyky, které jim současná škola není schopná nabídnout a umí si lépe poradit v mnoha životních situacích.

SaBaT Praha

patří mezi nejstarší a největší kluby v ČR. Sportovní klub byl založen v roce 1969 a po více než 50 let vytváří zázemí pro baseballové a softbalové oddíly dětí, mládeže i dospělých.  

Do devíti nebo deseti let mohou hrát chlapci spolu s děvčaty baseball, poté se děvčata oddělují do softballové větve. V klubu působí trenérsky vzdělaní a zkušení trenéři. Společnou tréninkovou zásadou v klubu je – rozvíjet schopnosti svěřence přiměřeně jeho věku. V praxi to znamená, že u nejmenších dětí se trenéři zaměřují na to, aby tréninky byly hravé, zábavné, aby sport děti bavil a aby se dítě naučilo i jiné sportovní dovednosti a jeho rozvoj byl sportovně komplexní. Teprve s přibývajícím věkem narůstá při tréninku trénování specifických dovedností a herních situací typických pro pálkovací sporty.

  • O děti je postaráno průměrně přes 300 hodin za rok, o prázdninách jsou navíc k dispozici příměstské tábory a soustředění.
  • Snažíme se stále rozvíjet náš sportovní areál a vytvářet tak nové možnosti.
  • Již desetileté hráčky a hráči mají možnost účastnit se turnajů v zahraničí (Itálie, Rakousko, USA…)
  • Díky dobrému spojení našich trenérů jsou otevřené možnosti pro stipendia v USA.

Vytisknout E-mail