Nábor

Hlavní náborové tréninky na softball děvčat a baseballu chlapců budou v roce 2021 probíhat

6. - 10. září od 16:00 v areálu SaBaTu. 
------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak staré děti se mohou přihlásit?
do klubu přijímáme 8-mi lděti a starší.

Kde se nachází sportoviště?
Na adrese: U Vltavy 1, Praha 7 – Troja. Na dohled od zastávky „Trojská“.

Kontaktujte nás kdykoliv na níže uvedeném kontaktu:
Jitka Horová: 739 278 633, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děti si vyzkouší softball nebo baseball, seznámí se s trenéry a dozví se další detaily. Vybavení zapůjčíme, stačí sportovní oblečení a chuť to zkusit! 
První měsíc je zdarma, aby si zkusili, jestli je to ten pravý sport.
Těšíme se na vás a vaše děti !!!

Termíny tréninků v tabulce jsou pro letní sezónu. Od listopadu 2021 do března 2022 včetně trénují softballistky:
U13 - 
Po a Pa 16:30 - 18:30
U16 - Út, Čt a Pá 17:00 - 19:00

Proč právě Softball a Baseball?

Jedná se o pálkovací sporty, které patří mezi nejpopulárnější sporty na světě. Celosvětově se jim věnuje přes čtvrt miliardy lidí. Jako jedny z mála sportů dávají svojí rozmanitostí postů a herních situací příležitost pro uplatnění různým typům dětí (malý, tenký, silný, velký, každý se somatotyp má šanci najít optimální místo na hřišti). Softball a Baseball jsou sporty, při kterých jsou všestranně rozvíjeny sportovní dovednosti dítěte. Z tohoto pohledu se jedná o sporty univerzálně pohybové, jejichž trénování vede k posílení celého těla.

Ernest Hemingway prohlásil, že baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.

Hraní baseballu a softballu totiž rozvíjí kreativní myšlení, rychlost reakce a rychle adaptaci na při různých herních situacích, což má za následek pozitivní rozvoj duševních schopností, které si hráči přenášejí i do školy a běžného života.
Četné vědecké studie prokázaly, že děti vychované v kolektivním sportu, umí lépe čelit hrozbě šikany, získávají praktické sociální návyky, které jim současná škola není schopná nabídnout a umí si lépe poradit v mnoha životních situacích.

      

SaBaT Praha

patří mezi nejstarší a největší kluby v ČR. Sportovní klub byl založen v roce 1969 a po více než 50 let vytváří zázemí pro softbalová a baseballová družstva dětí, mládeže i dospělých. 

Do devíti let mohou hrát chlapci spolu s děvčaty baseball, poté se děvčata oddělují do softballové větve. V klubu působí trenérsky vzdělaní a zkušení trenéři. Společnou tréninkovou zásadou v klubu je – rozvíjet schopnosti svěřence přiměřeně jeho věku. V praxi to znamená, že u nejmenších dětí se trenéři zaměřují na to, aby tréninky byly hravé, zábavné, aby sport děti bavil a aby se dítě naučilo i jiné sportovní dovednosti a jeho rozvoj byl sportovně komplexní. Teprve s přibývajícím věkem narůstá při tréninku trénování specifických dovedností a herních situací typických pro pálkovací sporty.

  • O děti je postaráno průměrně přes 300 hodin za rok, o prázdninách jsou navíc k dispozici příměstské tábory a soustředění.
  • Snažíme se stále rozvíjet náš sportovní areál a vytvářet tak nové možnosti.
  • Již desetileté hráčky a hráči mají možnost účastnit se turnajů v zahraničí (Itálie, USA…)
  • Díky dobrému spojení našich trenérů jsou otevřené možnosti pro starší softballistky stipendia v USA.

Vytisknout E-mail