3-4-6

Třetí, čtvrté a šesté místo mládežnických týmů SaBaTu v turnajích českých baseballových pohárů nelze hodnotit v kontextu vysoké konkurence jinak, než jako úspěch a potvrzení správného směru při práci s mládeží. Pravda, chválit den před večerem se, jak známo, nemá a v této fázi sezóny jsme sotva v časném odpoledni. Do západu slunka zbývá ještě hojně času. Na hodnocení sezóny je tedy brzy. Ale přesto mi to nedá a musím vyjádřit svoji velkou radost nad prací trenérů, která se zhmotnila ve výsledcích právě skončených turnajů.

Naši nejmladší odstartovali sezonu

Uplynulý mrazivý týden baseballisté SaBaTu nezaháleli, právě naopak. Zápas U13 s Kladnem byl sice odložen, o to víc radosti nám však přinesla první letošní soutěžní vystoupení týmů U7 a U9. Jak si dnes a zítra v Troji povedou U11 a

...

Jak se trenéři SaBaTu připravili na sezónu...

Stejně jako hráči využili zimní čas k doléčení šrámů ze sezóny, nabíráním kondice a pilování techniky, ani jejich trenéři nezaháleli a přes zimní sezónu se věnovali prohlubováním svých znalostí a vzájemné výměně názorů na trénování.

Rozhovor s Petrem Aubrechtem

Petr Aubrecht - o málokom v českém baseballu se dá říct, že byl, a stále je, u všeho podstatného, co se v našem sportu děje. Hráč, trenér, neúnavný organizátor, to vše je Petr Aubrecht. Jeho celoživotní úsilí o rozvoj baseballu (ale i softbalu) v Československu a České republice bylo v letošním roce oceněno Českou baseballovou asociací, když Petr obdržel Cenu Jima Jonese za celoživotní trenérský přínos baseballu.  To, že je Petr pupeční šňůrou spojen s SK Kotlářka, i když přesnější by bylo napsat, že SK Kotlářka je spojena pupeční šňůrou s Petrem, je všeobecně známo, a proto necháme na jiných, aby Petra podrobně vyzpovídali a rozepsali se o jeho úspěších a zásluhách. My svůj krátký rozhovor omezíme na dvě oblasti takříkajíc společného zájmu - rozvoj mládeže a spolupráci pražských klubů SaBaT Praha a Kotlářka.

Další články...