Pod vedením Argentince Willyho jde ženský tým od vítězství k vítězství

Willy je přezdívka Guillerma Pabla Spotorna, mezunárodně uznávaného kouče z Argentiny. V českém softballu se v minulosti úspěšně angažoval mimo jiné ve dvojici s Mikem Stapletonem.
Když jsme zjistili, že má zájem trénovat v Čechách, začali jsme s ním spolu s ČSA jednat o angažmá v SaBaTu a reprezentačních týmech. Povedlo se a od čevna Willy vede tréninky Extraligového týmu a pomáhá u juniorek a žákyň.

Willyho vstup do SaBaTu je impozantní. Extraligový tým pod jeho vedením vyhrál 8 z 10-ti zápasů. Naposledy SaBaT porazil vedoucí tým Extraligy Joudrs a tento čtvrtek 2. tým Extraligové tabulky Eagles 4:3 a 3:2 - oba zápasy v tie-breaku. Tým SaBaTu se posunul v tabulce ze 6. na 3. místo a má jistotu postupu do nadstavby play off.

Willy svoje dovednosti v plné míře předvedl na společném soustředění žen a juniorek na přelomu července a srpna v Mladých Bukách. Petfektně vedená a zábavná rozcvičení, pálkařské a polařské drilly, strategické rady k řešení složitých siluací v obraně i útoku motivovaly softbalistky ke zlepšování a zdokonalování.

Děvčata se během soustředění posunula ve svých dovednostech a agresivitě hry a to se projevilo i v posledních utkáních se soupeři špičky Extraligy. Naučily se další dovednosti v souhře obrany, zvýšily si sebevědomí na pálce a naučily se větší agresivitě běhu po metách.

S jeho pomocí se podařilo získat posily. Ameriickou nadhazovačku Chelsey Cohen a Argentinku Paulu Morbelli, které také přispěly k vzestupu týmu.

Jeho kariéra je impozantní - 10 let kouč reprezentace Argentiny žen, trenér Izraelské a Kubánské reprezentace, Spolu s Mikem Stapletonem získal 7. místo s českou reprezentací softballu mužů, ...
Od Willyho si slibujeme oživení trenérských postupů a dovedností a sportovní výchovy dětí a dospělých v softballu i baseballu.

V nejbližší budoucnosti povede také soustředění žákyň a bude pořádat komentované sledování tréninků a zápasů přípravy světových reprezentačních týmů mužů na našem hřišti pro mladé softbalistky.

Chelsey Cohen