Edovo derby (SaBaT B vs. Old Boys)

Proti vítězi loňského přeboru mužů předvedli muži SaBaTu sebevědomý výkon završený cenným vítězstvím.


Do tradičního „derby“ jsme nastoupili proti odvěkému rivalovi Old Boys v nové a nezvyklé sestavě. Díky akutnímu nedostatku nadhazovačů byl na kopec „donucen“ nastoupit Evžen, kterému se tentokrát moc nedařilo trefovat strike zónu. Díky třem metám zadarmo a třem odpalům se soupeř ujal pohodlného vedení čtyři body. To ale náš útok nesrazilo na kolena a díky třem odpalům se nám podařilo snížit nepříznivý stav na 2:4. Ve 2. a 3. směně vyšli Old Boys naprázdno díky dobré práci obrany a Evženovu strike outu! My jsme ale v těch samých směnách rovněž nedokázali získat jediný bod. Ve 4. směně obě strany dosáhly po jednom bodu. Potom, co si Mára Černý pochroumal nohu, do pravého pole nastoupil a zaznamenal come back Jarred Holmes. Evžen vystřídal na spojce Vítka a na kopec nastoupil Kryštof. Od toho okamžiku dostala hra jiný spád a karta se obrátila. Old Boys sice do konce utkání zaznamenali ještě tři doběhy, ale v našich dohrávkách to vypadalo jako na střelnici: v posledních dvou směnách jsme dosáhli deseti bodů a soupeři nebylo nic platné, že po odstoupení „Pardála“ Knoblocha zbytek utkání dohazoval Honza „Johny“ Maňána, u kterého řada pálkařů mívá problém s časováním na jeho „low speed a no speed“ nadhozy. Nutno podotknout, že lví podíl na jasné porážce Old Boys měl Kryštof nejen svým nadhozem, ale i Grand slamem, kdy stihl doběhnout na in side park home run! A já ho připravil o dva strike outy na PB. Největšími zloději met byli Evžen (3) a Škvarek (2).

Jako domácí jsme povinni psát zápis, ale když je nás na zápas 9, v čase, kdy jsme v poli, nikdo zápis nevede a ten je potom natolik zmatečný, že je dost obtížné podle něj sestavit přesný záznam o průběhu utkání.

Sestava: P - Evžen, C- Eda, 1B - Mára Řezníček, 2B - Láďa, 3B - Petr Kuča, SS - Vítek, LF - Tomáš Kuča, CF - Honza, RF - Mára Černý

Zapsal Eda Hais

Vytisknout E-mail