1. Liga - Vítězství na Bleskem Jablonec

Muži díky výhře nad Jabloncem udělali další důležitý krok k postupu do nadstavby.

Další dvě veledůležitá utkání čekaly naše muže o uplynulém víkendu. Soupeřem jim byl dlouholetý rival Blesk Jablonec a výsledky z minulých let slibovaly kvalitní a napínavý baseball. Dvě výhry by Sabat značně přiblížily k postupu do nadstavbové části sezóny.

První zápas začal na kopci Rick van Dijck a začal výborně. I přes trojmetový odpal Jana Výbory nedovolil Rick kvalitnímu line-upu Jablonce skórovat. Hned v dohrávce se však Sabatu povedlo to, co Blesku ne a dvakrát skóroval. Sabat pokračoval ve vynikajícím výkonu jak v poli, tak na pálce a ve druhé směně skóroval hned třikrát. Ve třetí směně korigovali jablonečtí 1 bodem, ale to bylo z jejich strany vše. Sabat dál přidával body a o výsledku definitivně rozhodla dohrávka 6. směny, kdy se klukům podařilo dát 6 bodů. Rick poté zápas v klidu uzavřel a Sabat tak mohl slavit vysoké vítězství 15:1.

Rick van Dijck - 7IP, 5H, 1ER, 2BB, 7SO

Jan Tůma - 3/4, 2R, 1RBI

Štěpán Dupal- 3/4, 2R, 2RBI

Hodnocení druhého zápasu bude o poznání kratší. Bohužel nám nepřálo počasí, a proto byli rozhodčí nuceni utkání ve třetí směně ukončit. Zápas se tak bude hrát od znova v náhradním termínu 18.5.

Sabat tak bere jednu výhru proti dalšímu kvalitnímu soupeři a bude se snažit potvrdit svou stoupající formu příští týden, kdy se opět na domácím hřišti utká s Orli Choceň. Přijďte kluky podpořit v jejich cestě za nadstavbou! Hraje se v sobotu 11. května od 13 a 16 hodin.

Tomáš Bílek

Let´s go SaBaT!!