Magdaléna Kavanová odlétá na mistrovství světa juniorek do USA

Majda hraje softball od roku 2011 celou dobu v SaBaTu. Již od starších žákyň hraje v týmech o kategorii výš. Letos je je prvním rokem v juniorském věku a hned se stala platnou hráčkou týmu Extraligy žen. Aktuálně se připravuje s reprezentací juniorek na MS v Kalifornii (6.-19.8.). V reprezentaci je Magdaléna  zase nejmladší. Před dvěma lety zazářila  v repre kadetek na ME v Ostravě, kde odehrála všechny zápasy v základní sestavě a udělala jediný bod ve finále s Holanďankami. V 16-ti letech slušný výkon. (rozhovor vznikl 31.7.2019)

Jsi v užším výběru reprezentace juniorek a v týmu jsi zase nejmladší, stejně jako před dvěma lety v reprezentaci kadetek. Je to jiné nebo skok do juniorské reprezentace byl pohodovější?

Jako moc velký rozdíl jsem to nevnímala. Samozřejmě kvalita softu je zase o kousek výš, ale beru to jako další příležitost a zkušenosti.

Nominaci do reprezentace předcházela nominace do tréninkového centra. Viděli jste se holkama od konce minulého roku každý týden. Nebyla občas ponorka?

Ani ne. Spíš jsem se na holky vždycky těšila. Možná, kdyby byly ze SaBaTu a viděla bych je pětkrát týdně, tak by to bylo jiné. S holkama si ale rozumím, takže žádná ponorka určitě nebyla.

MS se letos bude hrát v Irvine v Kalifornii, to bude asi jiný nápor na psychiku než Mistrovství Evropy s kadetkami. Před dvěma lety se Česká reprezentace dostala do play-off mezi nejlepších 8 týmů světa. Jaká je atmosféra v týmu a s jakým cílem jedete do Kalifornie?

Chtěly bychom minimálně obhájit 8. místo. Máme pálkařsky velmi silný tým, takže pomýšlíme vysoko.

V reprezentaci budeš hrát vnější pole. To je post, který ti určitě sedí i když v SaBaTu ho moc nehraješ. Není ti líto, že nejsi na postu nadhazovačky?

Líto mi to určitě není. V nadhazování si ještě tolik nevěřím abych mohla házet na takhle velké akci a byl by to pro mě zbytečně velký stres. To ale neznamená, že bych si jednou v reprezentaci nechtěla zaházet.

A jaký je tvůj nejoblíbenější post?

Nejradši hraju třetí metu a spojku.

V SaBaTu jsi od roku 2011, to znamená 8 let softballových zkušeností a v současnosti jsi už zkušená pálkařka. Tvoje vrstevnice se s pákařskými dovednostmi ještě hodně perou. Co je to, co tě posouvá víc než ostatní?

Tak na to nedokážu asi moc dobře odpovědět. Myslím, že v tom hrajou roli hodně i zkušenosti, které sbíram v reprezentacích a také jezdím hrát za jiné kluby do zahraničí.

Chystáš se studovat v zahraničí, to je určitě dobré rozhodnutí. Kam se chystáš, na jaké škole budeš studovat a co bys na škole ráda získala za dovednosti?

Ano, rozhodla jsem se vycestovat na 2 měsíce do Austrálie. Jedu do jazykové školy v Sydney, kde bych chtěla zlepšit svoji angličtinu. Při té příležitosti bych si ráda odpočinula od softu a doléčila zranění.

Jsi na gymplu, Máš už nějaké plány, co dál studovat a čím bys chtěla být?

Jistá si ještě úplně nejsem, ale v tuhle chvíli zatím vyhrává rehabilitační doktor.

Rád bych věděl, čeho bys v softballové kariéře chtěla dosáhnout. Vím o tvé skromnosti, ale zkus to.

Chtěla bych zkusit usilovat o studium na univerzitě v USA. Ale jinak se chci udržet v reprezentaci a dál na sobě pracovat. Nějaké větší cíle ještě úplně nemám.

A klasická otázka nakonec. Co bys poradila mladším hráčkám, aby byly úspěšné jako ty. Co je ta zásadní vlastnost, dovednost, ..., aby zvládly tak náročnou techniku, psychický tlak, a dalších věcí, bez kterých nejde dosáhnout na nominaci do reprezentace?

Trénovat, poslouchat trenéry a věřit si, to je hlavní.

Stručná, ale asi ta nejpřesnější odpověď. Budeme ti držet palce, ať se ti daří na Mistrovství světa.
--------
A nakonec statistiky Extraligy žen 2019 -> Pálka BA 0.462, SA 0.600, RBI 3