Týmy Little League NorthWest postupují na Evropskou kvalifikaci a SaBaT u toho nechyběl.

Hráčky SaBaTu Tereza Přesličková a Magdaléna Kavanová byly součástí All Star týmů NorthWest Little League Major a Junior, které postoupily na Evropskou kvalifikaci od 27.7. v Polsku a Holandsku.
Za letního počasí bez mráčku se sešly týmy All Star LL Junior a Major k Národní kvalifikaci v Kostelci nad Orlicí 27.-.28.5. 2017. Turnaje se mimo týmu NorthWest účastnily týmy East (Severní Morava) a South (Jižní Morava).

 

LL Junior – tým NorthWest v základní části porazil s přehledem oba výběry a ve finále se utkal s týmem East s Majdou Kavanovou na nadhozu. Na začátku zápasu měla Majda problém s pískanými bally na horní hraně zóny. Po korekci vyšších nadhozů už nedala týmu East šanci skórovat. Neustálým tlakem v útoku tým NorthWest dotáhl zápas k jasnému vítězství 13:6.
Majda byla zásadní oporou svého týmu na 3. metě, spojce a nadhozu.
Statistiky
Pálka : AB-12, H-5, RBI-5, BA-0.416
Nadhoz: IP-7, H-6, R-6, SO-8, ERA-6

LL Major – tým NorthWest v základní části porazil ještě s větším přehledem oba výběry o 2 třídy a ve finále se utkal s týmem East. Nadhazovačky nedaly soupeři šanci zaútočit a tlakem v útoku tým NorthWest dotáhl zápas k jasnému vítězství 15:2.
Téra Přesličková hrála bezchybně levé pole a hlavně byla oporou týmu v útoku. Měla několik linedrivů a předvedla několik překvapivých krádeží. Trenéři si pochvalovali, že dokázala rozfandit lavičku a pomalovala všechny včetně koučů a fanoušků bojovými barvami :-)

Výsledky Junior:
East   - Northwest     7 : 15  
South - Northwest   11 : 16  
South - East              6 : 30  
Finále: Northwest - East 13 : 6

Výsledky Major:
Northwest – South   16:2
Northwest – East     13:1
South – East            18:19  
Finále: Northwest – East 15:2

Jan Měřička

Vytisknout E-mail