Rozhovor s Magdalénou Kavanovou k nominaci do softballové reprezentace kadetek

Majda Kavanová je nejmladší z hráček SaBaTu, které byly letos vybrány do softballových reprezentací. Od 10. července jí čeká Mistrovství Evropy v Ostravě. Softball hraje v SaBaTu od roku 2011 (od 9ti let).

 

Již od starších žákyň hraje v týmech o kategorii výš. Letos ve 14ti letech je jako kadetka oporou týmu juniorek v Extralize. Loni byla členkou All star týmu Little League, který postoupil na světové finále v USA.
Letos poprvé je v reprezentaci kadetek a od 10.7. bude bojovat o medaile na Mistrovství Evropy. Je také součástí vítězného All star týmu Little League, který bude koncem července bojovat v Evropské kvalifikaci o finále v USA. Ve 14-ti letech slušný výkon. Zajímalo mě, jak se cítí v reprezentačních týmech, co bylo zásadní pro její začínající úspěšnou kariéru a čeho by chtěla dosáhnout. (rozhovor vznikl 6.7.2017)

Jsi poprvé v užším výběru Reprezentace kadetek a potřetí v All Star týmu Little League. Jaký je to pocit?
Je to velmi hezký pocit, protože mohu reprezentovat ČR, podívám se, jak to chodí na ME a získám nové zkušenosti. V LL to už znám a jsem ráda, že už potřetí budu mít možnost bojovat o Ameriku.

ME se letos bude hrát v Ostravě - poprvé s celou Evropskou špičkou. Před dvěma lety to bylo stříbro. Jaký cíl má tým letos? A jaký cíl máš ty?
Samozřejmě bychom se chtěli umístit, co nejlépe. Věříme si a myslím, že máme i na finále. Já sama bych chtěla vydat ze sebe to nejlepší a přispět dobrými výkony našemu týmu.

V SaBaTu jsi od roku 2011, to znamená 7 let softballových zkušeností. Co tě nejvíc posunulo?
7 let už je velmi dlouhá doba a já jsem ráda, že jsem je mohla odehrát v dresu Sabatu. Mě osobně posouvá každý trénink a odehraný zápas, takže nedokážu říct, co mě posunulo nejvíce.

S Šárkou Rafflovou jste úspěšná osa týmu v kadetkách i juniorkách (nadhoz-kečr). V kadetském věku porážíte týmy v Extralize juniorek. Je to asi hezký pocit. Jak si spolu rozumíte a čeho byste spolu chtěly dosáhnout?
S Šárkou si rozumíme skvěle. Jsme taková nerozlučná dvojka a naším cílem je se zlepšit a vypilovat chyby.

Už druhý rok budeš bez prázdnin. Od 26.června soustředění s Repre, 10.-15. 7. ME v Ostravě, pak 20. - 23.7 Evropská kvalifikace Little league a možná v srpnu na světové finále do USA. Do toho ještě soustředění juniorek a kadetek SaBaTu. Jak to zvládáš?
Je to náročné. Letos jsem se musela vzdát i dovolené s rodiči abych se zúčastnila ME v Ostravě. Na druhou stranu jsem velice ráda, že mě v tom rodiče podporují a mám možnost si zahrát v jiném týmu.

Od Lucky Maršíkové máš úkol být v repre na Olympiádě v roce 2024 na 1. metě nebo na nadhozu. To ti bude 22, ideální softballový věk. Co ty na to?
Byla jsem velmi potěšená, když jsem se dozvěděla, že ve mě někdo věří, ale je to dlouhá cesta a mám před sebou spoustu práce.

Čeho bys v softballové kariéře chtěla dosáhnout?
To opravdu nevím, ale chtěla bych se podívat za softem i do zahraničí.

Co bys poradila mladším hráčkám, aby byly úspěšné třeba jako ty?
Aby nic nevzdávaly po prvním nezdaru, protože těch bude ještě hromada a makaly na sobě dál.

... a nakonec statistiky Extraligy juniorek
Pálka BA 0.40, RBI 13
Nadhoz ERA 3.0, SO 29

ptal se Jan Měřička

Vytisknout E-mail