Rozhovor s Kristýnou Malou - reprezentace juniorek

Kristýna je i přes stále nízký věk již několik let oporou všech týmů, v nichž hraje. Je to hráčka s velkým srdcem a nikdy neodmítá jakoukoliv nabídku pomoci kterýmkoliv týmům v nejrůznějších turnajích. I proto má na svém kontě již celou řadu mezinárodních úspěchů. A právě v těchto dnech bojuje na MS juniorek na Floridě. Svým dosavadním BA 0.364 a 5 RBI přispěla k vítězstvím ČR, která již nyní juniorky řadí mezi 8 nejlepších týmů světa, což je historický úspěch. A nemusí to být konečná... 

Kristýna je v reprezentaci již pátým rokem, nepřetržitě od roku 2013. Zeptali jsme se, jaké to je.

1.  Být v reprezentaci je určitě radost, ale i slušná zátěž. Jak to zvládáš?

Reprezentace byla vždy můj cíl a velmi si cením toho, že můžu být její součástí. Vše to začalo ještě o rok dříve, kdy jsem byla v LL junior (pozn. přestože věkem spadala ještě do kategorie major) a povedlo se nám postoupit do USA. Od té doby jsou moje prázdniny plné softballu. Je to náročné, ale líbí se mi to a nikdy toho nelituji. Softball miluju a každá akce mě nabíjí a motivuje být příště znovu u toho.

2. Budeš na MS na Floridě, určitě to je jiné než v Evropě. Jaký je to pocit a jaký máš osobní cíll?

Je to neporovnatelné. Před 2 roky jsem byla jako benjamínek týmu na MS v Oklahomě. Bylo to jako sen, být v kolébce softballu, vidět Hall of Fame, hrát na stejných hřištích, kde se hraje vrcholný turnaj nejlepších univerzitních týmů (kdo sleduje, tak ví - College World series), potkat nejlepší hráčky světa... atd. atd.

  

Letos to zase bude Florida, můj tajný sen zahrát si právě zde, se mi splní. Další vyhlášené místo světového softballu, další skvělý areál, další setkání s nejlepšími, další výzva a další prostor pro zlepšování...  Můj cíl je jasný - hrát, jak nejlépe umím, dát do hry 200% a pomoci týmu vším, co bude potřeba....

3. Jaké má váš tým na MS ambice a jaké ty?

Cíl pro MS bývá pro všechny české týmy shodný - probojovat se mezi nejlepší osmičku! Na posledním MS k tomu bylo velmi blízko, vlastně to zkazil jen "zvláštní" rozpis pavouka turnaje.     Letos to znamená být v šestičlenné skupině na 1.-2. místě. Je to pro nás velká výzva, ale v týmu jsme všechny vynikající hráčky, skvělé pálkařky a každá z nás umí ve svém klubu rozhodovat zápasy. A protože jsme i výborný tým a leccos jsme již spolu zažili, tak chceme být mezi nejlepšími!!!              A já osobně? Jak už jsem řekla, předvést vše, co umím, hrát svoji hru a být všem soupeřům rovnocenným protihráčem.

                    

 

4. Jsi na hřišti skoro každý den. Pomáháš také s tréninkem žákyň. Máš nějaké mimosoftballové zájmy a je na ně nějaký prostor? Čtenáře to bude určitě zajímat. 

Softball je můj život, mám štěstí, že je to nedílná součást naší rodiny. S tréninky pomáhám moc ráda a vzniklo to dost samovolně.... Na hřiště jsem s mamkou chodila a naše žákyňky (a nejen naše) se mě mnohokrát ptaly, jak na to, aby uměly to, co já.... Bylo to pro mě překvapení, když jsem se dozvídala, že jsem něčím vzorem. Nikdy mě to nenapadlo, je to skvělý pocit, ale je to i zavazující. Nikdy jsem nikoho neodmítla, ale musí chtít na sobě makat. Baví mě je učit zamilovat si tento sport.

A mimo soft? I takový čas se najde - samozřejmě je tu škola, něco mě baví víc, něco míň, jako každého. Já mám ráda biologii, zeměpis a jazyky. Takže cestování je jasné a naštěstí se dá spojit se softem.         A že máme pejsky, ví asi každý. Ale nejsou to jen mazlíčci. Běháme s nimi Agility a vůbec ne špatně. Většinou závodí Míša, ale všude jsem s ní a několik vítězných běhů mám za sebou i já.  Myslím, že málokdo ví, že jsme s Angiekem druhými vícemistry republiky mládeže.    

No a další běžné věci - hudba, filmy, přátelé, internet apod. ke mně patří také. 

5. Letos jsi oproti minulým letům v zápasech nadhazovala méně. Čím to?

Jelikož jsem velmi univerzální hráčka a do A-týmu přibyla na nadhoz Paige, otevřela se mi cesta si letos víc zahrát na ostatních postech. Stejně tak v juniorkách je dobré dát prostor dalším nadhazovačkám a nechat pole, aby se vyhrávalo. Nadhoz trénuji a stále jsem připravena naskočit, a to včetně reprezentace. Ale i zde se letos rýsovala "posila", a tak jsem se mohla opět zapojit na jiných postech a na pálce. Navíc pauza je někdy potřeba, ale určitě se chci na nadhoz vrátit.

                                 

 

6. Čeho bys chtěla dosáhnout?

Chtěla bych se udržet mezi nejlepšími, stále se zlepšovat a být součástí reprezentací. Nikdy to neberu jako samozřejmost a vždy do toho jdu naplno. Bylo by skvělé, kdyby se podařilo i nějaké studium a hra v USA. Vždy chci hrát nejlepší softball a pak věřím, že mohou přijít i velké výhry; a třeba jedna povede i na OH. Moc bych si přála, aby tam softball zůstal, co nejdéle.

= = = = = = = = =

2012 - Little league junior World series Kirkland, USA

2013 - ME kadetek - Ostrava - 2. místo

2014 - LL senior, Polsko (3. místo)

2015 - Pony league - Evropská kvalifikace 1.místo a ocenění Best pitcher - světový turnaj USA

        - ME kadetek - Nuoro (Ita) - 2. místo  

        - MS juniorek Oklahoma City

        - ESCJW /European Super Cup Junior Women/ - 1.místo, ocenění Best pitcher

        - Little league senior World series, Delaware   

2016 - ME juniorek - Barcelona - 3. místo

2017 - MS juniorek Clearwater  

        

Vytisknout E-mail