Rozhovor s Terezou Přesličkovou k finálovému turnaji Little League Major v USA

Terka Přesličková byla nominovaná do All Star týmu Little League North West. Tým vyhrál suverénně Ceskou kvalifikaci a ve finále Euro-Africké kvalifikace porazil Holanďanky 7:0. Tereza je podle trenérů All Star jednou z tahounek družstva a hecířkou. Zajímalo mě, jaké je odjíždět hrát softball do Ameriky. (rozhovor vznikl 6.8.2017)

Jsi myslím poprvé ve výběru, který reprezentuje Česko - v All Star týmu Little League NothWest. Jaký je to pocit?
V All Star týmu Little League NothWest jsem již podruhé, ale vloni se nám bohužel nepodařilo probojovat na Euro-Africkou kvalifikaci. Ale pokaždé, když jsem četla nominaci do All Star týmu a viděla tam své jméno, tak jsem byla hrozně šťastná a ukápla i slzička :)

Tým Major jako jediný z týmů Little League dokázal vyhrát Euro-Africkou kvalifikaci. Jak jste procházeli turnajem a jak jsi prožívala vítězství?
Do turnaje jsme nastupovali s respektem k soupeřům a nechtěli jsme nic a nikoho podcenit. Měli jsme skvělou obranu a tvrdý útok, čímž jsme si Z celého turnaje odvezli celkové skóre 63:2 a postup na Světovou sérii do Portlandu. Když padl poslední vítězný aut, tak nastal krásný pocit štěstí a nedokázali jsme přestat brečet. Musím dodat, že jsme se v týmu sešli jako super parta, takže jsme si turnaj užili i mimo hřiště :)

S jakými ambicemi jede All Star do Ameriky a jaký osobní cíl máš ty?
Do Ameriky si to jedeme všichni hlavně užít, protože už postup do Portlandu je pro nás pro všechny splněný sen. Ale samozřejmě ze sebe chceme vydat to nejlepší a ukázat, že i v Evropě se hraje kvalitní softball.

V SaBaTu jsi od roku 2014, to znamená 3 roky softballových zkušeností. Co je tvojí nejsilnější zbraní?
Jako svou nejsilnější zbraň beru lásku k softballu. Jsem ochotná ze sebe vydat všechno pro tým a pro hru. A taky drzost na metách. Nikdy mi nestačí jen jedna meta, vždy usiluji i o tu další a soupeře to někdy překvapí a buď ho vyprovokuji k chybě nebo to ani nezahrají.

Dokážeš hrát skoro na každém postu, jaký je tvůj nejoblíbenější a proč?
Nejradši mám nadhoz a první metu. A proč? ... asi protože je člověk nejvíc ve hře ...

Příští rok z tebe bude kadetka. V čem by ses chtěla zlepšit a čeho dosáhnout?
Myslím, že všechny se snažíme zlepšovat pořád a soustavně - že to není o kategorii...chci na sobě dál pracovat, abych se jednou probojovala do All Star týmu Junior nebo do kadetské reprezentace.

Máš v softballu nějaký vzor?
Ano, mám. Když jsem poprvé přišla na softballový trénink, to bylo asi v roce 2011, dostala jsem příhozem od Kristýnky Malé přímo do obličeje. Pak už jsem soft nikdy hrát nechtěla. Když mě to pak k softballu přivedlo zpátky, Kristýnka už pomáhala trénovat žákyně. Když jsem viděla, jak na sobě dře a kam až to dotáhla, stala se mým vzorem.

Máš nějaké životní motto nebo heslo?
Nikdy nic předem nevzdávat ...

Ptal se Jan Měřička

Vytisknout E-mail