Ženy SaBaTu Praha v poločase

Jarní část 1. a 2. softballové ligy žen je minulostí a pomalu se blíží start té druhé, podzimní. Nabízí se tedy požádat lídry obou týmů (Jitka Horová, Matěj Šišolák), aby zhodnotili jaro (co se povedlo nebo nepovedlo, jaká byla očekávání, zda se naplnila atd.) a potom také představili novinky a plány, s nimiž vstupují do druhé půle sezóny.

Jitka Horová (vedoucí softballového A týmu žen):

Po loňském odchodu většiny hráček pro nás bylo jaro velice náročné. Pro tuto část sezóny jsme si pozvali tři zahraniční posily, které měly doplnit velice prořídlé řady našich kmenových hráček a pomoci nám k lepším výsledkům. Opřít jsme se mohly také o hráčky z našeho B týmu, s nimiž počítáme i pro podzimní část. V tabulce jsme nyní na 7. místě, o jeden bod pod Storms Řepy a o dva body pod Tempem Praha. Do konce základní části nás čekají ještě čtyři hrací dny, v nichž odehrajeme osm zápasů. Tato utkání rozhodnou, jestli budeme hrát play-off či play-out. Na konci prázdnin absolvujeme soustředění, kde se pod vedením zkušeného trenéra Guillerma Spotorna připravíme na nadcházející podzimní část sezóny.

Matěj Šišolák (hlavní trenér softballového B týmu žen):

Softballový SaBaT "B" se mohl loni spolehnout zejména na skvělé výkony Petry Malé "na prkně", které spolu s agresivním útokem vynesly "Béčko" až do semifinále 2. ligy. Taková hráčka se nahrazuje jen těžko. Věděli jsme, že budeme muset hodně přidat v obraně, která tým v minulých letech trápila, hodně jsme se tedy věnovali konsolidaci útočných i obranných dovedností. Vedle toho jsme se zaměřili také na odstraňování špatných návyků. Co se výsledků týče, představovali jsme si základní část jinak. Mrzí nás zejména několik těsných proher, bez kterých by ohlédnutí za jarem bylo rozhodně pozitivnější. Nicméně do podzimní části sezóny vstupujeme s odhodláním. Tento tým má rozhodně dost talentu i zkušeností, aby tréninkové úsilí zúročil v dobré výsledky.

ViS

Vytisknout E-mail