Před druhou půlkou sezóny absolvovaly žákyně a kadetky SaBaTu společné soustředění v Roudnici nad Labem

Baseballový a softballový areál roudnických Praotců se stal minulý týden základnou pro žákyně a kadetky trojského SaBaTu. Od pondělí do pátku se tu 25 hráček pod vedením trenérů Jana Měřičky, Dity Bogušovské, Jitky Horové a Víldy Sládka připravovalo na závěrečné zápasy a turnaje sezóny 2018/2019. Jak se soustředění povedlo a čemu se holky věnovaly nejvíce, na to jsme se zeptali Jitky Horové (žákyně) a Jan Měřičky (Kadetky).

Jitka Horová: V týmu žákyň bylo 14 hráček, z nichž většina byla zkušenější, ale měli jsme s sebou i holky, které toho dosud moc neodtrénovaly a neodehrály. Střídali jsme tedy společné části, které se týkaly hlavně rozcvičení a her, s těmi, pro něž jsme se rozdělili na dvě skupiny. Zatímco ta první, řekněme ostřílenější, absolvovala více drillů a složitějších cvičení, ta složená ze začátečnic měla na programu i tréninky zaměřené na správnou techniku chytání, házení a odpalování. Všech hráček se samozřejmě týkaly i cvičení v pálkařských klecích nebo zopakování správného pohybu po metách. Díky přítomnosti kadetek jsme proti sobě mohli postavit dva týmy, které si mezi sebou zahrály několik přátelských zápasů.
Mimo softballu jsme se také pravidelně koupali a jedno odpoledne využili k výletu do města, na zmrzlinu a Kratochvílovu rozhlednu. Z mého pohledu jsme těch pět dní využili dobře a holky potrénovaly, jak to jen šlo. Pro řadu hráček to bylo svým způsobem druhé soustředění; před dvěma týdny se zúčastnily turnaje EMRYT v italském Collecchiu. Dá se tedy říct, že žákyně v průběhu léta absolvovaly dvě kvalitní soustředění - každá nová zkušenost se počítá a na konci sezóny se může hodit dvakrát. Jan Měřička: S trenérkou Ditou Bogušovskou jsme si před soustředěním stanovili základní priority. Hlavní prioritou byla největší bolest týmu kadetek - tvrdé odpaly a správná technika vedení pálky. Chtěli jsme také zlepšit techniku házení, zpracování míče a přesnost hodů. Jako poslední jsme měli v plánu posunout dovednosti souhry vnitřního a vnějšího pole (cutoff, relay, run down atd.) Jako novinku jsme zařadili večerní bloky metodiky pálení a házení z metodických videomateriálů a natáčení hráček při těchto činnostech a rozbory pro zpětnou vazbu. Za pět dní pilování techniky se potvrdila efektivita zařazení videa a nastavení zpětné vazby. Všechny hráčky se významně posunuly ve zvládnutí obranných i útočných činností.


Využili jsme výborné polohy roudnického hřiště blízko řeky a města. Po každém tréninku si holky zaplavaly a občas ve volnu zašly na skvělou zmrzlinu. Přátelské zápasy s žákyněmi byly příjemným zpestřením. Soustředění se povedlo, utužil se kolektiv a my doufáme, že se týden intenzivního tréninku projeví hned na prvním turnaji ligy kadetek ve Dvoře Králové.

ViS

Vytisknout E-mail