Softball

Extraliga juniorek 2. kolo

Druhé kolo Extraligy juniorek většinu hráček znovu přivedlo do Kostelce nad Orlicí, kde A-tým minulý víkend úspěšně odehrál turnajové kolo 2.ligy. Juniorky (tentokrát bez zkušenějších hráček) však na tyto úspěchy navázaly. 

Čekala nás velmi těžká skupina a pokud jsme chtěli udržet kontakt s nejlepšími, nesměli jsme zaváhat. Hned první zápas byl se Dvorem Králové, který nám v tabulce dýchal na záda. Obrana v čele s Kristý na nadhozu fungovala od začátku na 100%. Tři pálkařky, tři auty. My jsme hned v úvodu dovezli důležitý první bod. Kristýna byla sice těsný aut, ale Míša tvrdou ranou do třetí mety už ve hře zůstala, stejně jako Kristý hitem na spojku a Kačka krátkou hrou. Dvůr vystřídal nadhoz, navíc plné mety jsou vždy ošemetné. Ale Verča tvrdou ranou přes střed umožnila jen zahrát nucený aut na dvojce, ale bod byl doma. Soupeř opět tři starty, tři auty, a tak jsme se snažili znovu mi. Náš druhý útok byl jen o 4 startech. Třetí směna začala maličkou chybkou, když dvojka neudržela příhoz po ulejvce v rukavici. Nebezpečí však vzápětí zažehnala Míša, když svým příhozem ve spolupráci s Kristýnou nedala krádeži minimální šanci a další 2 auty vzápětí obstarala sama Kristý. Náš třetí útok začínal line-up od začátku a opět se našich 5 pálkařek postaralo o společný a velmi důležitý druhý bod. Kristýna uběhla ulejvku na tři, ukradla dvojku a domů ji stáhli tvrdými ranami do polařek Míša a Kristý. Dál už se nic podstatného nedělo, zápas měl velmi rychlý spád. Čtvrtý útok soupeře-3 starty, pátý-4 starty a poslední šestý opět 3 starty. My na tom byly podobně a tak po hodině a 10 min jsme si připsali první a velmi důležité vítězství 2:0. (PS: myslím, že je to i naše vůbec první vítězství nad tímto soupeřem, v podobném složení, před 3 lety jsme bežně odcházeli po 2-3.směně poraženy rozdílem :) :)

Ve druhém zápase náš čekal suverén juniorské soutěže - Snails Kunovice. Tým, který v obdobném složení hraje i Extraligu žen a v juniorkách vše doslova válcuje rozdílem. Přestože to pro nás nebyl nejdůležitější zápas turnaje, tak jsme byli zvědaví, zda s nimi opět dokážeme sehrát kvalitní zápas (na posledním turnaji jsme dokonce vyhráli). A byl to zřejmě nejhezčí zápas celého turnaje. Dominovaly mu obě nadhazovačky (Malá 11xSO, Rampáčková 10xSO), ale obrany rozhodně nezaostávaly. Na metu se nám za šest směn dostaly jen 4 hráčky a hned 2 si pak Míša opět vyndala chycenou krádeží, další jsme po zavahání pravého pole vyautovali při run-downu, do něhož se bezchybně zapojil téměř celý tým. My jsme na metách byli 8x a k bodu jsme měli velmi blízko. Chybělo více štěstí. Míša, která oba svoje starty proměnila v hity, šla pálit s 1,2 obsazenou. Ball, kterému uhýbala však trefil pálku tak nešťastně, že spadl do pole a soupeř si tak mohl oddychnout a zahrát snadný třetí aut... Za stavu 0:0 rozhodoval tedy tie-break. Nesehráli jsme ho špatně, ale zřejmě rozhodla větší zkušenost a klid kunovických hráček...  Prohra 0:1 mrzela, ale pro náš tým to byla další obrovská zkušenost a další velmi cenný výsledek...

Večerní zápas s Ledenicemi jsme dohrávali až v moc poklidném tempu. První body jsme dovezli až ve třetí směně. Naštěstí jich bylo hned 5 a obrana fungovala znovu na jedničku. V 5. směně pak zavelela ke konečnému útoku Míša - po předchozích dvou dlouhých odpalech těsně před plot, tam při dalším startu padl její PRVNÍ HOMERUN za plot.... Gratulace!!! A jak na to..?? Sedět týden v učení, chodit spát ve 3h a pak se těšit na hřiště..... Strhlo to i ostatní a skóre se zastavilo na 13. Soupeř pak ještě trochu zkorigoval stav a konečný výsledek byl 13:3.

K postupu do čtyřky bylo nutné porazit v neděli ráno Ml. Buky. Úskalí ranních zápasů se projevilo i tentokrát. Ještěže soupeř zaváhal hned v úvodu. Příhoz po ulejvce nezachytila první meta a devítka měla na záběh daleko. Kristýna šla až na trojku. Míša vzápětí přidala další svůj hit a po dvou pálkařkách jsme šli do vedení 1:0. Možná nás to moc uspokojilo, ale další bod se nedařilo dovézt, přestože příležitostí jsme měli dost a dost. Ještě že soupeřky pozlobily na moment jen jednou ve 4.směně. Klid nám však zaručoval opět nadhoz (12xSO), a tak stačilo na vítězství i 1:0 z první směny.

Semifinále nás tedy neminulo a potkali jsme se znovu s Eagles. Po těsné porážce na minulém turnaji, jsme věřili, že už budeme s výhrou na řadě opět my....  Rozhodně nelehký úkol... A další nápor na nervy... V dohrávce 5.směny jsme útok soupeře zastavili další skvěle chycenou krádeží druhé mety..!! A naše pálka v 6.smeně šla od začátku - a na třetí pokus to vyšlo - Kristýna rozkmitala nohy a stihla svojí ulejvkou obsadit metu, Míša vytáhla opět svoji jistou tvrdou ránu na sedmičku a Kristý skvělou ulejvkou dostala obranu pod tlak a chyba druhé mety znamenala naše vedení... Eagles šlo do dohrávky také silnou pálkou, ale udrželi jsme nervy na uzdě a obrat jsme nepřipustili. Výhra 1:0 nás přivedla až do finále.

Co přinese tento pro náš tým již 5. těžký zápas, se dalo jen velmi těžko odhadnout. Kunovice do té doby nadělily 4 rozdíly a sehrály tie-break s námi. Těžší to tedy zřejmě bylo asi pro nás. Nakonec jsme se rozhodli nechat už náš první nadhoz odpočívat a bojovat. Ve druhé směně jsme se dopustili našich prvních závažnějších chyb, které znamenaly vedení soupeřek 2:0. Nezlomilo nás to a naším tlakem jsme si i mi vynutili chyby a bylo vyrovnáno 2:2. Vzápětí se kunovickým povedlo několik odpalů a stáhli si další 2 body. Na ty se odpovědět nepovedlo a Kunovice tlačily dál. Byť i trochu se štestím, to pro ně znamenalo další 2 body. Dokázali jsme ale, že hrajeme až do konce naplno a s nasazením. Když si Kristý dala dvojmeťák na sedm a Kačka ji pak stáhla trojmeťákem na osm, vystřídaly Kunovice raději svůj nadhoz. I tak ještě Anička stáhla Kačku domů a konečný výsledek upravila na 4:6.  Znovu jsme se přesvědčili, že můžeme vyrovnaně hrát i s nejlepšími... Nezbývá než se těšit na další turnaj a navázat na předváděnou hru.

Velká gratulace patří celému týmu, který tento náročný turnaj absolvoval v 10 hráčkách. Vyzdvihnout musíme Kristý za výkon na nadhozu, Míšu za kečrování, 5 chycených krádeží a výtečnou pálku. Zapomenout nemůžeme ani na Kristýnu, za vynikající hru na spojce a práci na pálce. Ale i všichni ostatní - Kačka, Verča, Anička, Pája, Naty, Sára, Bára - odvedli poctivý kus práce a smekám před jejich výdrží a výkony.

Na závěr pak ještě jedno speciální poděkování pro Míšu: jet na tento náročný turnaj jen pár hodin před maturitou /nástup na ní v 7:30 v pondělí/ a ještě podávat takové výkony - nezbývá než smeknout a popřát, ať i tam vyjde nějaký ten "školní homerun".... 

PS: Naty, kterou to čeká ve čtvrtek, a také jela - vzkazuje, že máš pořádného týmového ducha... I jí děkujeme a držíme palce...       Petra + Mňéřa

 

Vytisknout E-mail