Softball

Extraliga juniorek - skvělý víkend

Víkend 11.-12.6. jsme s juniorkami očekávali s velkým napětím. Věděli jsme, že nám jde o vše. Hrozba sestupu z Extraligy se nad námi doslova vznášela. soupeřem nám byly týmy Storms a Joudrs. Výchozí situace byla jasná a pro nás nepříznivá. Storms dosud 4 výhry a 8 porážek, Joudrs 3 výhry a 7 porážek a my-SaBaT 3 výhry a 9 porážek a v souboji s Joudrs horší postavení na skóre z prvních zápasů. V páteční předehrávce pak ještě Řepy 2x poráží Joudrs a je jasné, že pro záchranu určitě nesmíme prohrát právě s bohnickým sousedem. Body ze Storms by byly příjemné, ale nic by řešit nemusely-jen by nám daly možnost pomýšlet ještě třeba navíc i na účast ve Final four. Ale rozhodně jsme nechtěli "honit příliš mnoho zajíců"....

 Do bojů jsme dali všechno. V sobotu jsme vlétli na Storms i s jejich áčkovou nadhazovačkou a stáhli hned 4 body v 1. směně. A když pak obraně velela Kristý s 12 SO, tak si někteří mohli dovolit i několik zbytečných chyb- cenná první výhra byla naše - 7:2. Na naše konto jsme si mohli připsat i další HR, když daleko za plot vystřelila Kristý. Radost nám zkazili rozhodčí, když oznámili, že je to "jen" 2. meta, protože v Řepích je plot jen 56,5m :(     Druhý zápas byl mnohem dramatičtější. Ve druhé směně jsme sice dovezli 2 body, ale po zbytek zápasu už jsme moc nezlobili... Zatímco Storms tlačilo pořádně. Tentokrát obrana fungovala ne na 100 ale na 1.000 % a zahrála jak ještě v sezóně nikdy. Ani plné mety Storms s jedním autem nebyly překážkou-vyřešila to double-play nebo luxusní chyt druhé mety a přihrávka a chyt skvěle vrácené a vytažené 1. mety /Kačka F. na Natku/ anebo Míša S. vytáhla některý ze svých SO. Ještě cennější druhé vítězství bylo také naše - 2:0.

Stále ale byly důležité nedělní zápasy s Joudrs. Rychle jsme se opět ujali vedení 2:0, ale s dalšími body jsme čekali až do směny č. 5. Ještě že nadhoz soupeřky k většímu tlaku nepustil - Míša S. 13 SO, a tak jsme nakonec skončili předčasně 10:0. Ve druhém zápase jsme si situaci od začátku hlídali, první směna 1 bod, druhá směna 2 body a soupeřky k ničemu nepouštíme. V páté směně přidáváme další 2 body a v poklidu dohráváme do směny č. 7. Na jeden aut nám pan rozhodčí pouští hráčku na metu. Vzápětí jasný luft na centr se špatným během po metách má znamenat double-play a konec zápasu. Ale ouha...!! Místo toho končí míč na zemi a Joudrs dostává šanci, jeden povedený hit a další chyby dostávají soupeře na dostřel 2 bodů, které jsou dokonce i na metách. Situaci vyřešila sama Kristý, když háže sedmý a osmý S0 a do dohrávky již tedy nemusíme. Zbytečné drama po poklidném průběhu možná potěšilo diváky, nás zase těší další výhra - 5:3.

Veledůležitý víkend zakončujeme s bilancí 4:0. Tým pochopil svoji situaci a tlak zvládnul velmi dobře. Velkou zásluhu na tom mají obě nadhazovačky, které si za víkend připsaly neskutečných 40 SO (obě po 20). To ve většině týmů nemají za celou dosavadní sezónu. Útok zabral vždy v pravou chvíli a často hned od začátku zápasu. Obrana měla několik slabších chvilek, ale v nejdůležitějších momentech dokázala, že může umět podržet. Úkol jsme splnili, ohrožení sestupem jsme odvrátili a dokázali jsme i už téměř nemožné, položili jsme velmi dobrý základ i pro postup do Final four. Napovědět může již úterní předehrávka mezi Storms a Eagles, jinak k rozuzlení zápletky dojde až koncem srpna, kdy jsou rozepsány poslední juniorské zápasy.

Vytisknout E-mail