Softball

Juniorky si na Joudrs vystřílely jednu výhru, ve Dvoře byla vítězství nad jejich síly

Juniorský tým namixovaný z kadetského a extraligové kádru doplněný o tři hostující posily rozehrál o uplynulém víkendu Extraligu juniorek, ve které působí již x roků. Poslední tři sezóny se umístil na nepopulárním „bramborovém“ čtvrtém místě a do letošní sezóny podstoupil zimní přípravu nově pod dohledem i Lucie Maršíkové, opory A týmu. Do ligy vstoupily vysokou výhrou 16:6 nad Joudrs, avšak další zápasy se již bohužel tolik nedařilo a z víkendu si veze bilanci 1 výhra, 3 prohry.


Joudrs : Sabat (6:16, 9:1)

První zápas Extraligy juniorek začaly hráčky SaBaTu velice podařeně. Hned v úvodní směně se prosadily na domácí nadhazovačku Brdkovou 11 body, které všechny získaly za stavu dvou outů. Soupeř po takové náloži nedokázal odpovědět a ani obrana v čele s Majdou Kavanovou je k většímu útoku nepustil. V menší míře přidávaly body obě strany a zápas nakonec skončil rozdílem po čtvrté směně, 6:16 ve prospěch SaBaTu.

V druhém zápase se tým Joudrs oklepal a šel do útoku razantněji. Na nadhazovačku Evelínu Hoštákovou se prosazoval od začátku do konce zápasu a stále navyšoval náskok. Trojským hráčkám se nedařilo trefovat mezery v poli a odpaly končily bohužel v rukavicích protihráček. Jeden čestný bod se podařilo stáhnout hostující Kačce Ebrové z Kotlářky.

Nejlepší pálkařky z obou zápasů: Kristýna Malá (0.429, 3 RBI, 3 R),  Kateřina Ebrová (0.375, 5 RBI, 2 R), Majda Kavanová (0.300, 2 RBI, 2 R)

Dvůr Králové : SaBaT (16:4, 16:1)

Nedělní zápasy byly oba v plné režii domácích hráček ze Dvora. Pálkařsky nabitý tým se chytal na všechny naše tři nadhazovačky a zápasy skončily předčasně rozdílem. První zápas začala na nadhazovacím prkně Majda Kavanová, později vystřídána Evelínou Hoštákovou, která zahájila na prkně i druhý zápas. Poslední směnu druhého zápasu se pak chopila nadhozu ještě Míša Malá. Na pálce se nepodařilo předvést dobrý týmový výkon, zabrat v důležitých momentech a za oba zápasy se podařilo získat pouze 5 bodů.

 

Nejlepší pálkařky z obou zápasů: Natálie Tauchenová (0.750, 1 R), Kristýna Malá (0.667, 2 R), Majda Kavanová a Anna Stránská (obě 0.600, 1 RBI) 

 

Vytisknout E-mail