Softball

Trojské Rebelky poprvé spolu

O prodlouženém víkendu 2.-4.2. se juniorky zúčastnily tradičního halového turnaje Snails Cup v Hluku. Turnaj měl sloužit k sehraní obměněného týmu s novou trenérkou Lucií Maršíkovou a vyzkoušení nových herních situací. I když patřily k nejméně zkušeným týmům, dokázaly vybojovat krásné 6. místo. Zajímalo mě, jak se holky cítí pod novým vedením. Ptá se Magdaléna Kavanová.

Šárka Rafflová
Jak jsi spokojená s výkonem týmu na turnaji?
Myslím, že jsme nehrály úplně nejlíp, ale ani nejhůře. Byl to halový turnaj a chyby jsme dělaly, ale teď alespoň víme, na čem jsme a co máme zlepšit.

Jak se ti s holkama hrálo?
Holky jsou super, mám je hrozně ráda a ráda s nimi hraju. Ale zkušenosti musíme pořád získávat.

Rozumíte si Luckou?
S Lůcou si rozumíme skvěle. Mám ji ráda, protože je nejenom dobrá trenérka, ale jde si s ní i dobře popovídat.

Soňa Barešová
Jak se ti zatím líbí v juniorkách?
Je to moc fajn a myslím si, že jsou tréninky hodně na pohodu a moc si to s vámi užívám.

Jsi spokojená s kolektivem?
Holky jsou všechny strašně super a mám je moc ráda.

Kristýna Malá
Jak se těšíš na nadcházející sezónu?
Na nadcházející sezónu se těším. Holky přes zimu zamakaly, tak doufám, že to dokážou prodat i na hřišti. Zároveň došlo v týmu k nějakým změnám, tak snad bude vše fungovat tak jak má.

Jaké cíle do nové sezóny si dává nejzkušenější hráčka jako jsi ty?
Moje hlavní cíle do sezóny jsou: Co nejvíce pomoct týmu k dobré hře a zároveň chci co nejlépe zvládnout maturitu. A myslím, že společný cíl celého týmu je, aby to už konečně na konci sezóny zacinkalo.

Jak se v týmu cítíš?
V týmu se cítím dobře. Patřím k nejstarším a nejzkušenějším, ale s holkama vycházím dobře. Jsme dobrá parta a hodně se společně nasmějeme. Ve hře pak dokážeme fungovat jako tým a to může být náš klíč k úspěchu.

Evelína Hošťáková
Zeptám se tě na Lucku jako trenérku. Jsi s ní spokojená?
S Luckou jsem spokojená, líbí se mi její styl trénování a i to, jak nás na trénincích dokáže vyhecovat.

Co očekáváš od nové sezóny?
Očekávám lepší spolupráci týmu s trenérem. Taky že budeme hrát svoji hru a budeme jeden tým. Když na někoho padne stres z toho, že mu to nejde, podržíme ho a nenecháme se do toho stáhnout taky. A jako vždy budeme brát turnaje sportovně, dáme do toho všechno, ale nebudeme to moc hrotit, abychom se na konci nehádaly, kdo to zkazil.

A co nové holky, rozumíš si s nimi?
Neřekla bych, že si s nimi rozumím tak, jako s vámi. Je to určitě tím, že společně hrajeme už dlouho, a pak je pro ně asi těžší, aby do kolektivu úplně zapadly. Mám je ráda, ale myslím, že bychom ještě měly zapracovat na tom kolektivu. Teď je to spíš tak, že my jsme jeden kolektiv a nové holky tvoří druhý.

Jan Měřička
Jak vnímáš nový tým juniorek?
Na novém týmu je vidět velká motivace se zlepšovat na trénincích a pokroky jsou viditelné. Do týmu přišly nové holky z kadetek a během krátké doby zapadly do týmu, makají na tréninkách a pracují na zlepšování techniky. Na Snails Cupu měl nový tým juniorek za úkol prodat, co natrénoval. Ze začátku to moc nešlo, ale zápas od zápasu tým rostl a získával sebevědomí. V nedělních závěrečných zápasech se v Rebelkách probudily bojovnice, rvaly se o každý míč i každou metu.
Na holkách je letos vidět radost na trénincích, nadšení a také posun v dovednostech v obraně i útoku. Mám z týmu radost a budu rád, když mu nadšení vydrží.

Co nového si myslíš, že může Lucka týmu přinést?
Síla Lucky je především v umění motivovat a v citu pro "chemii" týmu. Stačí jí říct pár vět a tým nebo hráčku posune o kousek dál. Má spoustu zkušeností z Eagles, reprezentace a zahraničních angažmá, které umí předat. Umí vysvětlit detaily techniky, které jsou klíčové pro úspěšnost hráčky v zápasech. Takže co může přinést? Holkám, které umějí naslouchat a makat na sobě může přinést jistotu, že z nich budou hodně dobré softbalistky.

Lucie Maršíková
Jak se těšíš na první sezónu v roli kauče?
Těším se, jsem vážně zvědavá, ale přesto velmi nervózní z toho, jak to všechno zvládnu. Přeci jen je role hráče a kauče zcela odlišná. Vždycky jsem snila o tom, že bych to chtěla zkusit, nicméně jsem netušila, že to přijde tak brzy a navíc rovnou v roli head kauče. Je to výzva a ty se nikdy neodmítají, protože ti můžou ukázat nové možnosti.

Jak se ti s holkama pracuje?
Jsou to REBELKY, stejně jako jsem vždycky byla a stále jsem i já, takže si myslím, že si rozumíme a víme, co od sebe navzájem čekat. V týmu máme nové hráčky, kterým sice chybí trocha těch zkušeností, skvěle je ale doplňují a podporují hráčky zkušené, což dělá tým silným. Je super trávit čas s partou skvělých lidí, která funguje, pracuje na sobě a společně krok po kroku roste. Těším se na první společný úspěch, ať bude jakýkoliv a doufám, že na něj nebudeme čekat moc dlouho, i když … není kam spěchat!

Ptala se Magdaléna Kavanová

Vytisknout E-mail