Softball

JARNÍ SEZÓNA JUNIOREK

Juniorky vstoupily do nové sezóny s novým Head koučem Lucií Maršíkovou. Jarní sezónu neměly jednoduchou, ale na zápasech se praly jako lvi. Starší juniorky současně sbíraly zkušenosti v A týmu a ty mladší v Béčku. Rády ba se letos udržely v extralize, tak jim držte palce.
Dále se dozvíte, jak to cítily ony.

Do nové sezóny jsme vstoupily nadějně, bohužel se vše nadále nevyvíjelo podle našich představ. Začátkem sezóny nás opustila naše nejzkušenější hráčka Kristýna Mála, která hostovala v nejvyšší italské lize. Po celou dobu jsme se potýkaly s nedostatkem hráček, a proto jsme musely sáhnout po hostování. I přesto, že jsme se silnějšími týmy bojovaly vyrovnaně. V září nás čeká baráž o udržení v extralize. Uvidíme jak tyto zápasy dopadnou a podle toho se bude odvíjet následující sezóna. Ovlivní nás i snížení věkové hranice juniorek z 22 let na 18 let.

Starší juniorky sbírají zkušenosti i v ženském A týmu. Jedné z nich jsme se zeptaly jak se jí tam líbí.
,,Za áčko se mi hraje dobře, do kolektivu jsem zapadla a snažím se vždy hrát zápasy naplno a pomoci  týmu."

Během sezóny nám přijel trenér z Argentiny, který vede ženský A tým. O prázdninách jsme s ním absolvovaly letní soustředění společně s A-týmem. Jak se soustředění vyvedlo zhodnotila další z našich hráček.
,,Soustředění jsme absolvovaly v Mladých Bukách, kde jsme strávily 5 dní. Každý den jsme trénovaly 2 fázově (ráno a odpoledne). Tréninky byly zaměřovány na pálku a pole, na týmovou souhru, ale také na zrychlení a agresivitu. Soustředění se vyvedlo a získaly jsme nové zkušenosti a dovednosti při trénincích a modelových zápasech s A týmem."

Po večeři jsme si zařádily a vybály na bobové dráze.

Trávíme spolu na hřišti hromadu času a staly  se z nás tak velmi dobré kamarádky, popisuje další z juniorek.
,,Trávíme spolu spoustu času a je nám spolu dobře. Jsme parta holek, kterou jen tak někdo nerozdělí. Máme společné zájmy a velmi dobře si rozumíme. Spojuje nás softball, ale i spoustu dalších věcí. Jedna druhou doplňujeme a tak tvoříme skvělý tým, ve kterém všechny rády hrajeme a jsme pro něj ochotné obětovat cokoli."

Napsali a ptaly se a odpovídaly: Evelí, Majda, Sárka, Šárka a Terka

Vytisknout E-mail